У Голлівуді напередодні церемонії вручення кінопремії «Оскар» з’явилася статуя продюсера Харві Вайнштейна на «дивані для кастингу».

Монумент розташований недалеко від залу, де буде проходить церемонія вручення премії. Його автори – стріт-арт художники Plastic Jesus і Джошуа Монро, також відомий як Ginger. Вони розповіли, що на створення скульптури пішло два місяці. Диван і вся композиція в цілому, за їхніми словами, втілює «методи і практики» великих голлівудських воротил.

«Образ продюсера, який сидить на кушетці, уособлює методи, які використовують в Голлівуді могутні люди. У них є гроші і влада, щоб роздавати роботу, але вони застосовують їх для задоволення власних сексуальних бажань. Можливість пожартувати над цим «монстром» за допомогою статуї зменшує його силу », – зазначив Монро.

«Золота» статуя в натуральну величину зображує продюсера, який сидить на дивані в піжамі і халаті. У правій руці у нього статуетка «Оскара» яку художники навмисне розмістили в області паху. Лівою рукою продюсер пропонує перехожим присісти поруч з ним.

Восени 2017 року The New York Times опублікував розслідування щодо продюсера Харві Вайнштейн. Про сексуальні домагання з боку Вайнштейна заявили десятки жінок, які працювали з ним. Серед них Кара Делевінь, Сейду і Анджеліна Джолі. Кілька актрис звинуватили його в згвалтуванні. Від Вайнштейна пішла дружина, його звільнили з власної компанії, поліція Нью-Йорка завела рад кримінальних справ проти нього.