незламна

Із українських прем’єр, що вийшли у прокат в 2014 і 2015 роках, окупилося чотири фільми. Такого не траплялося за всі роки Незалежності.

У 2014 році вийшли «в нуль» дві картини: «Любов у великому місті (копродукція з Росією) і документальна стрічка «Майдан» (копродукція з Нідерландами).

«Любов…» Марюса Вайсберга і Девіда Додсона при бюджеті $2,7 млн. Тільки в кінотеатрах СНД отримала $15,88 млн.

У свою чергу бюджет «Майдану» Сергія Лозниці склав 95 тис. євро. При цьому у вітчизняному прокаті картина зібрала лише $25 тис. Та, за словами режисера, після показів фільму в різних країнах, він вже покрив усі витрати на виробництво.

А цьогоріч із 16 українських прокатних прем’єр, повернули вкладені в них кошти також два фільми. Першим стала документальна робота Олександра Течинського, Олексія Солодунова і Дмитра Стойкова «Все палає».

Ця картина створювалася практично повністю на ентузіазмі. Основна стаття витрат припала на постпродакшн. Вона склала близько 3 тис. євро. В українському прокаті стрічка отримала всього 8660 грн. Крім того, права на її показ придбали телеканали.

«Фактичні витрати окупилися вже після продажу фільму на канал Arte. Але якщо врахувати всі вкладені в нього кошти (недоотримані гонорари авторів, оренда техніки тощо), то стрічка ще не окупилася. Але може за пару років окупиться в основному за рахунок продажів за кордоном», – коментує продюсер Юлія Сердюкова.

Другою цьогорічною вітчизняною картиною, що окупилася в прокаті став блокбастер Сергія Мокрицького «Незламна» (копродукція з Росією).

Її бюджет склав близько $5 млн. Українські продюсери забезпечили приблизно $ 4 млн. із цієї суми, а російські – $1 млн. У кінотеатрах всього пострадянського простору стрічка зібрала менше $ 8 млн. Правда, прокат картини запланований ще у багатьох країнах, серед яких Китай, Латинська Америка, Японія, Прибалтика, Північна Америка та Західна Європа.

У випадку, якщо телеканали куплять права на показ стрічки Леоніда Кантера «Добровольці Божої чоти», вона, за словами режисера, також вийде «в нуль».

Збори фільму Левана Когуашвілі «Сліпі побачення» (копродукція України та Грузії) не здивували своїми результатами. Але, за словами продюсера Олени Єршової, приватний інвестор від України, який частково профінансував картину, повернув вкладені в неї кошти.