Кінофест CYCLOP: Одноока муза

Одна з особливостей вітчизняного кінематографу полягає в тім, що його елітарні напрямки формуються скоріше за популярні. Наприклад, у нас подосі не можуть зняти фільм, який би окупився у прокаті, проте наші стрічки вже неодноразово перемагали на найпрестижніших фестивалях.

Вітчизняні кінематографісти ще не навчилися робити прогресивні рекламні ролики та кліпи, проте у нас вже сформувався самодостатній напрямок відеопоезії. Найвищі досягнення в останній можна було переглянути на ІV міжнародному фестивалі «CYCLOP».

Проходив кінофорум із 21 по 23 листопада у FEDORIV Hub, що у київській «Арена-сіті». Цьогоріч фест вийшов на новий рівень. З дещо андреграундного кіноклубного формату, яким він був у минулі роки, «CYCLOP» перетворився на повноцінного учасника українського кінопроцесу.

Окрім традиційного показу конкурсних відеопоетичних робіт, цьогоріч програма фесту була густо наповнена майстер-класами та лекціями. Наприклад, свої секрети у створенні короткометражного фільму усім бажаючим відкрили режисери Михайло Іллєнко та Дмитро Сухолиткий-Собчук. А Сергій Жадан і Ко заклали у перебіг форуму музично-візуальну бомбу. Крім того відбулися численні поетичні читання, дискусії на тему поєднання вербального та візуального, а також кінопоказ ретрофільму у рамках проекту «Коло Дзиги».

Гості фестивалю на цей раз виступали у ролі не тільки пасивних глядачів. Надихнувшись атмосферою дійства, усім бажаючим випала нагода власноруч зробити відеопоетичний кліп. У цій нелегкій справі кожному допомагав досвідчений кінематографіст.

Окрім основного конкурсу, цьогорічний «CYCLOP» оголосив і паралельну програму. У неї входили відеосупроводи до віршів сучасних поетів. На цей раз організатори запропонували зробити відеоряд до вірша Жадана «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» Свої версії надіслали пошановувачі поезії з семи різних міст: від Полтави до Чернівців.

Цікаво було порівняти вітчизняні відеопоетичні твори із закордонними. У рамках кіносмотру демонструвалися кращі фільми подібних кінофорумів з дев’яти різних країн Європи та Америки. У перспективі на них показуватимуться й вітчизняні стрічки з даного фесту.

Найвищих результатів вітчизняне кіно часів Незалежності досягло саме у короткометражному форматі. Так само як і найпотужніші прояви нашої літератури значаться у площині поезії. Тож відеопоезія походить з двох ледь не найбільш розвинутих жанрів вітчизняної художньої традиції. Не випадково ж наш край колись прославився на увесь світ саме поетичним кінематографом.

ЧИТАТИ ЩЕ

Сідні Суїні відклала весілля з Джонатаном Давіно: кар’єра, чутки та реальні причини

Весілля Сідні Суїні та Джонатана Давіно відкладено — що відомо? Зірка серіалу Ейфорія Сідні Суїні офіційно відклала весілля зі своїм нареченим Джонатаном Давіно. Як стало відомо,...

Чому музика завжди матиме значення: її вічна роль у культурі та ідентичності

Музика — це не просто мистецтво чи розвага, це частина самого людського буття. Вона супроводжує людство з найдавніших часів, змінюючи форми, але залишаючись незмінно важливою....

Греннелл заявив, що ядерні боєприпаси України належали Росії

Річард Греннелл - колишній посланець Дональда Трампа, заявив, що ядерні боєприпаси, яки Україна передала в межах Будапештського меморандуму в 1994 році, належали Росії. Однак ці боєприпаси...

Зраджена Україна: Як Захід не виконав своїх обіцянок

Україна давно відчула на собі бездіяльність та нехтування з боку Заходу, і ця зрада не почалася з президентства Дональда Трампа. Після розпаду Радянського Союзу та обіцянок...