ТОП-5 захоплюючих фільмів про автомобілі

Якщо ви позбавили себе можливості глибоко поринути у кінематограф на автомобільну тему – не хвилюйтеся. Все, що вам потрібно – це пара безкоштовних вихідних, телевізор (або комп’ютер) та попкорн. Наступні 5 фільмів допоможуть провести вам час пізнавально. Для тих автолюбителів, які хочуть більше фільмів про розробки, гонки або водіння, пропонується список кінокартин, які варто подивитися.

Генератор автомобіля та “випередження” часу: “Тесла” (2020)

Будь-який знавець сучасної марки автомобіля Тесла знає, що назва вибрана невипадково. Вона названа на честь винахідника Миколи Тесла, творця двигуна, сучасника 19 століття.

Це цікавий, але нетрадиційний погляд на незвичне життя вченого (роль виконує Ітан Хоук). “Кожна людина – це двигун, що обертає колесо Всесвіту!” – Заявляє головний герой.

До речі, двигун не може обійтися без генератора, якщо пора його замінити, на сайті компанії Oiler можна вибрати генератор автомобіля та інші запчастини.

Режисер Альмерейда показує як історичну роль цього провидця, творця багатьох рішень, які досі використовуються, так і масштаб його впливу на культуру, адже Тесла випередив свій час. Високі речі змішані з гумористичними, а сам режисер доводить, що, як його головний герой, він справжній провидець — він відмовляється від складних спецефектів, часто використовує умовності, в яких допомагає величезна кількість своєї творчої енергії.

“Шалений Макс: Дорога люті” (2015)

Серіал «Шалений Макс» завжди був найбільшим із франшиз “автомобільного” кіно. Він змішував похмурі, як смоль, видіння режисера Джорджа Міллера з дуже стилізованим кіновиробництвом і дивовижними трюками з реального життя. Суперечки, ймовірно, триватимуть вічність щодо того, яка частина краща. Однак Том Харді легко переграв свого попередника Мела Гібсона.

За що ми любимо “Дорогу люті”:

  • саме ця картина дає нам таких незабутніх персонажів, як Імператор Фуріоза та Безсмертний Джо;
  • безжальні, динамічні сцени дії – це кінополотно, де дії майже ніколи “не заспокоюються”;
  • ми багато дізнаємося про персонажів, про навколишній жахливий світ, в якому вони живуть.

Це “кошмар наяву”, що захоплює дух поїздка і приголомшливий твір кіномистецтва.

Запасні частини Форд Фокус 2 та “Аутсайдери” (2019)

Кінокартина показує спробу Майлза та Шелбі поставити концерн Форд попереду конкурента Феррарі. Італійська автомобільна компанія виграла сім із восьми попередніх років. “Форд проти Фераррі” розповідає про досвідченого автомобільного інженера Керролла Шелбі (Мет Деймон) і відважного гонщика Кена Майлза (Крістіан Бейл), які об’єднуються, щоб спроектувати гоночний автомобіль для Генрі Форд III. Так вони сподіваються покласти край домінуванню Феррарі в Ле-Мані 1966 року.

Для власників марки Ford: запасні частини Ford Focus 2 можна вибрати на сайті компанії Oiler.

Режисер Джеймс Менголд каже, що фінал показує Майлза як іншого героя. “Для мене фільм каже, що у цьому світі справді складно бути переможцем, – каже Мангольд, – І іноді справжня перемога чоловіка в тому, щоб насправді здатися”.

Лицар без страху і докору в комедії “Великі перегони” (1965)

Для тих, хто любить поєднання комедійного аспекту з гоночним на кшталт “Форда проти Феррарі”, цей комедійний бойовик 1965 року стане наступною кращою розвагою. “Великі перегони” відбуваються на початку 20-го століття, засновані на змаганні 1908 року, що проводиться, за маршрутом Нью-Йорк — Париж.

Ця картина справді епічна, порадує шанувальників:

  • старими автомобілями;
  • захоплюючою історією;
  • комедійними фарсами.

Тож це ідеальна класика з 60-х для шанувальників творчості режисера Джеймса Менголда.

Оскароносна документалістика: “Американський Завод” (2019)

Останній фільм у списку – оскароносна документальна картина ідеально підходить для тих, хто любить “американський продакшн” та конфлікти. Дія “Американського заводу” відбувається в Огайо, де китайські мільярдери відкривають завод на місці колишнього “Дженерал Моторз“.

Ця кінокартина, в яку було найнято тисячі американців, розповідає про винахід автомобілів, а також про конфлікти між країнами, що існувала класовою ворожнечею. Для тих, хто любить всю глибину, властиву роботам Менголда на кшталт екранізації протистояння Форда з італійським виробником, ця документалістика ідеальний вибір.

Схоже, автомобільна тематика завжди буде з нами, і вона охоплює багато. В результаті добірки будуть дуже еклетичні, оскільки включають класичні культові картини, нуар, сучасні блокбастери, арт-хаус та роботи справжньої жанрової “неясності”. Стає зрозуміло, що “автомобільний фільм” – це більше, ніж тема “про автомобіль”, адже він відіграє ключову роль у способі взаємодії персонажа зі світом: чи то зброя, інструмент, мрії, реальна обстановка чи метафора.

+