10 фільмів про корупцію в Росії

31 серпня відбудеться прем’єра документального фільму «Активні заходи» Джека Брайана. Ця стрічка простежує багаторічну зв’язок президента США Дональда Трампа і російського лідера Володимира Путіна. У новий фільм увійшли уривки інтерв’ю з сенатором Джоном Маккейном, суперницею Трампа на виборах президента США Хілларі Клінтон, колишнім послом США в Росії Майкл Макфол, а також іншими політиками і представниками американських спецслужб.

А поки ми чекаємо прем’єру скандальної картини, пропонуємо до перегляду не менше сенсаційні антипутінські фільми.

«Справжній Путін» (2012)

Росія – в числі лідерів за кількістю доларових мільярдерів і цей показник зростає з кожним роком. Але серед найбагатших людей країни немає тих, хто заробив гроші чесно. Новітні російські – це ще вчора нікому невідомі люди, які розділили надприбутки від нафти, газу, вугілля, металів, електроенергії. Єдина їхня заслуга – це зв’язки у владі і знайомство з Володимиром Путіним, наприклад, під час його роботи в мерії Петербурга.

Це ціна стабільності? Це буде тривати ще 12 років? Адже саме на стільки Володимир Путін збирається знову призначити себе президентом. Чи витримає Росія? Про це документальний фільм «Справжній Путін», знятий ініціативною групою громадян Російської Федерації.

«Путінські гри» (2013)

Вперше за всю історію Зимових Олімпійських ігор змагання проводять на субтропічному курорті. «Сочі 2014» за видатками на підготовку – найдорожча Зимова Олімпіада, яка б’є всі рекорди за масштабами корупції і манії величі. Уявіть: за гроші, витрачені на будівництво 45-кілометрової дороги в Олімпійське селище запросто можна було укрити її золотом або чорною ікрою.

Режисерові Олександру Ґентелеву вдалося поговорити з багатьма ключовими фігурами – від мера міста Сочі і корумпованих підрядників, сенаторів і лобістів, до президента Олімпійського комітету Росії. Ці розмови допомогли автору пролити світло на масштаби розкрадань і екологічні наслідки Зимової олімпіади в Сочі.

«ХуізмістерПутін» (2015)

В основі фільму – історія приходу до влади нинішнього президента Росії Володимира Путіна, а разом з ним і клану співробітників спецслужб і тісно пов’язаних з ним кримінальних угруповань.

За словами режисера, він поставив собі завдання показати справжнього Путіна. «Моїм завданням було зробити науково-популярне кіно, пояснити людям на пальцях дуже прості речі. Пояснити, що Путін почав свою кар’єру з крадіжки, тільки в масштабах Ленінграда і Петербурга, і зараз він не змінився. Людина не змінюється – він тільки проявляється. Він допроявлявся до того, що корпорація гебешників і представників злодійського світу заволоділа Росією», – заявив Балаян.

«Замах на Росію» (2002)

Фільм розповідає версію про вибухи житлових будинків в Росії восени 1999 року. З особливою увагою у фільмі аналізується інцидент в Рязані 22 вересня 1999 року, який, на думку творців фільму, був спробою ФСБ організувати теракт. Представники самої ФСБ заявляли, що це були антитерористичні навчання.

У фільмі виступають свідки: співробітник Рязанської міліції, телефоністка, яка стверджує, що перехопила телефонні переговори між певними особами, мешканці будинку. Наводяться заяви глав МВС, ФСБ і їх підлеглих.

«Таємні багатства Путіна» (2016)

У фільмі йдеться про те, що російський президент, використовуючи свою владу, накопичив таємне стан. Люди, в минулому наближені до Путіна, але покинули Росію з різних причин, розповіли, як він «ховає свої багатства». За оцінкою автора фільму, Володимир Путін – найбагатша людина в Європі і один з найбагатших людей в світі. Його стан оцінюється в 40 мільярдів доларів.

«Зима, йди!» (2012)

Російський документальний фільм, присвячений протестного руху в Росії, знятий десятьма молодими режисерами під керівництвом Марини Розбєжкіної з ініціативи «Нової газети». Зйомки велися протягом двох місяців взимку 2011-2012 напередодні виборів президента. Були зафіксовані мітинги і акції протесту, які проходили в цей час.

«Свідки Путіна» (2018)

«Свидетели Путина» – это уникальные кадры начала политической карьеры действующего президента России. В фильме режиссер знакомит зрителя с основными «свидетелями» прихода Владимира Путина к власти. Картина состоит из редких и нигде не публиковавшихся раньше видеоматериалов, снятых Манским в 1999 и 2000 годах.

«Активні заходи» (2018)

Документальний фільм режисера Джека Брайана, в якому, описується багаторічна зв’язок президентів Росії і США Володимира Путіна і Дональда Трампа. У фільмі також буде розказано про факти втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році.

За словами режисера картини, Трамп був «маріонеткою» Путіна протягом кількох десятиліть. Він упевнений, що російський лідер уже 30 років веде таємну політичну війну за допомогою кібератак, пропаганди і корупції.

«Путін. Корупція» (2012)

Фільм оприлюднить доповідь про корупцію в оточенні Володимира Путіна, підготовлений лідерами Партії народної свободи. Доповідь була представлена ними на прес-конференції 28 березня 2011 року.

Укладачами доповіді є співголови партії Володимир Мілов, Борис Нємцов і Володимир Рижков, а також прес-секретар руху «Солідарність» Ольга Шоріна. У доповіді розказано про збагачення Володимира Путіна і його друзів, в тому числі про 26 палацах і п’яти яхтах, якими користуються Путін і Медведєв.

«Занадто вільна людина» (2017)

Документальний фільм познайомить з непростою долею одного відомого політичного діяча, Бориса Нємцова. Його ім’я відоме багатьом і практично кожен житель Росії знає, як він загинув. Для народу він – справжній лідер і сильна особистість. Ця людина ніколи не робив кроків назад і завжди цілеспрямовано рухався вперед, ведучи за собою велику кількість однодумців. Йому вірили і знали, що він ніколи не підведе. Більшість жителів країни думали, що цей один з головних претендентів на перемогу в передвиборній гонці дев’яностих років. Йому заздрили, боготворили і ненавиділи.

+