Станіслав Битюцький зняв горор під назвою «Нетерпимість»

Колишній кінокритик Станіслав Битюцький закінчив зйомки свого нового короткометражного фільму.

На цей раз Битюцький, чий попередній фільм «24» переміг в 2017 році на Київському міжнародному фестивалі короткометражних фільмів (KISFF), вирішив відійти від експериментального кіно в сторону горору – жанру, який він досліджував останні кілька років.

Назва фільму – «Нетерпимість», а в його основі реальні події, що відбулися в 1890 році в одному з поліських сіл, де при загадкових обставинах помер чоловік. Місцеві жителі звинуватили в цьому його дружину – молоду знахарку. Тоді ж її вигнали з села. Коли в село прийшла сильна негода, місцеві жителі вирішили, що це прокляття наслала на них вигнана жінка. Вони дізналися, що вона живе в лісі і спалили її живцем як відьму. Однак перш ніж зробити це, селяни погодилися відпустити до неї священика, який повинен був провести з нею остання розмова.

Сам Битюцкий відносить свій фільм скоріше до традиції пост-горорів, а серед головних джерел натхнення називає класичне канонічне кіно на кшталт картин Карла Теодора Дрейера («Слово» та «День гніву»), «Дівоче джерело» Інгмара Бергмана, «Казки туманною місяця після дощу» Кендзі Мідзогуті й «Чорні кішки в бамбукових заростях» Кінето Сіндо.

Головні ролі у фільмі зіграли – зірка «Кіборгів» Роман Ясіновський та виконавиця головної ролі у стрічці «Коли падають дерева» Анастасія Пустовіт. Оператором фільму був Вадим Ільков, володар двох нагород на останньому Одеському кінофестивалі за документальну стрічку «Тато мамин брат».

Фільм «Нетерпимість» був знятий за підтримки Українського культурного фонду, а його прем’єра очікується на фестивалях в 2020 році.

+