CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 91

28 травня вручили Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим фільмам минулого року.

Церемонія проходила вже вдруге. Вона відзначає кінематографістів за творчі здобутки за результатами року, що минув.

Одразу в двох номінаціях переміг фільм Мирослава Слабошпицького «Племя». Разом із головним призом «Найкращий фільм року» він отримав статуетку за «Найкращий ігровий фільм». Таким чином стрічка поповнила свій і без того довгий список нагород, серед яких вже більше 40 міжнародних.

Кращою документальною роботою Спілка визнала фільм творчого об’єднання «Вавилон’13» – «Сильніше ніж зброя».

Серед вітчизняних анімацій перемогла «Халабудка» Манука Депояна.

А кращим дебютом назвали альманах «Чорний зошит Майдану», який було знято студентами другого курсу КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого (художній керівник Юрій Терещенко).

Варто зазначити, що фільм «Поводир» Олеся Саніна цьогоріч не номінувався, адже автори стрічки не вважали за необхідне подати заявку на номінацію.

Після церемонії нагородження відбулося кілька прем’єр. Глядачі нарешті побачили перший випуск альманаху «Йод», ініціатором та одним із авторів якого є Дмитро Томашпольський. Також уперше були показані «Маленьке Велике Сонце» Олени Потьомкіної та «Казка про яйце» Бориса Бубнова.

Церемонія проходила у столичному Будинку кіно. Премію було засновано Спілкою з метою сприяння відродженню та розвитку українського кіно, стимулювання творчої майстерності митців, підтримки молодих кінематографістів та пропаганди найкращих здобутків українського кіна. Ініціатор заснування премії – режисер Роман Ширман.