Щасливий політ Капітана Марвел

Cherchez la femme! Шукайте жінку, як казав французький класик Дюма-батько.

Шукайте і знайдете її в 153-х мільйонному блокбастері «Капітан Марвел» (Captain Marvel). У цьому переможці свого першого вікенду в прокаті, Брі Ларсон, лауреат «Золотого Глобуса» і «Оскара» за головну роль у маленькому по бюджету і по простору фільмі «Кімната» (Room), вперше виконує сольну роль у фільмі, знятому за коміксом компанії Marvel. Героїня в званні капітана американської авіації, пілота винищувача, волею доль і авторів коміксу перетворюється на супергероя. Або, я повинен сказати в світлі недавнього про-феміністського тренда, на супергероїню.

І в цьому світлі одразу почнемо з перерахування рекордів. 153 мільйони доларів касових зборів були тільки в Північній Америці – спільно в США і Канаді, які утворюють загальний північноамериканський ринок. А по всьому світу за перший вікенд картина зібрала 455 мільйонів доларів. Це абсолютний рекорд за всю історію для фільму, де головний персонаж – жінка.

До цього рекорд на відкриття фільму з жінкою в головній ролі належав «Красуні і Чудовиську» (Beauty and the Beast), що зібрав по всьому світу в свій перший вікенд 357 мільйонів доларів. А якщо говорити взагалі про всі коли-небудь зняті фільми про супер-героїв, то це другий в історії результат в цьому жанрі, який поступається лише картині «Месники: Війна нескінченності» (Avengers: Infinity War) з її 640,5 мільйона доларів в перший вікенд.

У «Капітана Марвел» шосте місце на світове відкриття серед усіх фільмів, що коли-небудь вийшли у світовий прокат. Продовжимо рекорди: «Капітан Марвел» зі своїми 302 мільйонами доларів на відкриття за межами Північної Америки зайняв п’яте місце в історії по цій цифрі, обійшовши «самі» «Зоряні війни: Пробудження сили» (Star Wars: The Force Awakens) з їх «скромним» 281 мільйоном.

Ну, і ще один результат: диво-жінка Капітан Марвел перемогла по касі і «Диво-жінку» (Wonder Woman) з її 102 мільйонами на відкриття в Північній Америці. Тож Брі Ларсон змістила з трону супер-героїв жіночого роду диво-ізраїльтянку Галь Гадот з «Диво-жінки».

Досить про рекорди і цифри, при всій їх яскравості. Критики в один голос говорять, що картина «Капітан Марвел» своїм успіхом зобов’язана в першу чергу Брі Ларсон. Ця молода актриса змогла привнести в цей цілком умовний жанр, який останнім часом, і, часом, не без успіху, намагаються пожвавити за допомогою гумору, нове для жанру відчуття реальної людини в нереальних обставинах. Людини і, в першу чергу жінки, з якою прекрасна половина аудиторії, особливо молода, яка шукає своє місце в житті, може легко себе асоціювати.

Брі Ларсон вщент розбила думку, що жінка-супергерой не може конкурувати з чоловіками того ж розряду на світових екранах.

На закінчення із задоволенням повідомляю, що лауреат «Золотого Глобуса» і «Оскара», скромний по бюджету фільм про расові стосунки «Зелена книга» (Green Book) днями перейшов рубіж у 200 мільйонів доларів у світовому прокаті.

Автор: Сергій Рахлін

ЧИТАТИ ЩЕ

9 грудня: Cвята, іменинники, прикмети та знаки Зодіаку за новим календарем

З переходом України на Новоюліанський календар постало питання про те, які релігійні події сьогодні відзначаються за новим церковним календарем. Оскільки багато дат свят змістилися, цікаво...

8 грудня: яке свято за новим календарем, іменинники, прикмети

Після того, як Україна перейшла на Новоюліанський календар, багатьох українців хвилює питання, яке сьогодні свято за новим церковним календарем? Адже багато релігійних свят змістилися і...

7 грудня: яке свято за новим церковним календарем, іменинники

7 грудня – день, наповнений духовною енергією та традиціями, який запрошує до набуття нових знань та надихає на добрі вчинки. Яке свято за новим церковним...

Соледар: Історія Л.

Зазвичай росіяни штурмують нас просто пішки, та одного разу вони висунулися на трьох БМП. Дві з них удалося підірвати, а одна прорвалася на наші позиції....