Рекордсмени премії «Оскар»: у кого більше статуеток

Хоч вибір кіноакадеміків буває спірним і не кожен може погодитися з їх думкою, але фільми-рекордсмени з премією «Оскар» однозначно заслуговують на увагу.

Рекордсменами серед фільмів за кількістю статуеток стали три фільми: «Бен-Гур» (1959), «Титанік» (1997) і заключна частина «Володаря кілець» (2003).

Кінофільм «Бен-Гур» був номінований в 12 категоріях і переміг в 11: кращий фільм, кращий актор, краща чоловіча роль другого плану, операторська робота, художник, кращі художники по костюмах, звук, спецефекти, монтаж і кращий саундтрек.

Американський фільм-катастрофа «Титанік» переміг в 11 номінаціях з 14: кращий фільм, кращий режисер, оператор, художник-постановник, художник по костюмах, кращий звук, монтаж, монтаж звукових ефектів, кращі візуальні ефекти, найкраща пісня і саундтрек.

І заключна частина кінотрилогії, знята Пітером Джексоном за романом Дж. Р. Р. Толкіна «Володар перснів», «вибила» 11 з 11: кращий фільм, кращий режисер, адаптований сценарій, декорації, костюми, звук, монтаж, візуальні ефекти, грим , пісня і оригінальний саундтрек.

А ось рекордсменами-номінантами стали інші фільми. За 14 номінацій за одну премію отримали кінострічки: «Титанік» (1997), «Все про Єву» (1950) і «Ла-Ла Ленд» (2016).

Головними невдахами серед фільмів вважають «Поворотний пункт» (1977) і «Квіти лілові полів» (1985): у них було по 11 номінацій, але жодної нагороди.

+