Найпопулярніші прізвища в різних країнах: карта

Сьогоднішнє суспільство вражає своєю строкатістю і неоднорідністю. Це змішання, мікс, з абсолютно різних за зовнішністю, мови, культури і походженням людей. Останній з ознак завжди викликав непідробний інтерес у людини. Адже минуле – це історія, повна подій і оповита таємницею. Один з ключів до розгадки – наші прізвища, які вказують приналежність людини до якогось певного роду, сім’ї.

Сьогодні ми б хотіли розповісти про дуже незвичайною і цікавою карті. Створена вона була платформою NetCredit – компанією з видачі швидких позик в онлайн-режимі. Дивно, але ця світова карта показує найпоширеніші для кожної країни прізвища.

Як стверджують фахівці, існує п’ять основних варіантів походження прізвищ:

  • від географічних назв;
  • професій і ремесел;
  • імен батька або предка;
  • особистих якостей;
  • імен покровителів.

Початок використання прізвищ відносять до 2852 року до нашої ери. Місцем народження друге імен є Китай. У той час прізвища допомогли при зборі даних перепису. І зовсім скоро ця ідея поширилася по світу.

У Західній Європі, де населення зростало надто стрімко, прізвища використовувалися, як спосіб відмінності однієї людини від іншого. Причому назви, які отримало більшість людей, носили професійний характер.

Що ж показує карта NetCredit? Поглянувши на неї, ми побачимо, що:

  • Найпоширеніша прізвище в Німеччині – це Мюллер, яка перекладається як «мірошник».
  • В Австралії, Великобританії, США, Канаді та інших англомовних країнах найбільш часто зустрічається є прізвище Сміт. Це ім’я носили ковалі.
  • Перша за популярністю прізвище в світі – Ван. Це китайське батькові, яке на мандаринській мовою (найвідомішому китайському діалекті) означає «король». Це ім’я носять близько 76 мільйонів чоловік в світі! На другому місці – індійська прізвище Деві і 69 мільйонів чоловік!
  • Прізвища Центральної Америки і Карибського басейну відображають колоніальну історію регіону. Наприклад, в Республіці Гаїті, яка з 1697 по 1804 роки була французькою колонією, найбільш поширена прізвище Жан (французька форма Іоанна).

Отже, ми розповіли лише про деякі районах цієї незвичайної карти. Решта ви можете побачити самостійно, прокрутивши сторінку вниз.

Самые популярные фамилии в разных странах

Самые популярные фамилии в разных странах

Самые популярные фамилии в разных странах

Дивіться також добірку «Кращі серіали в історії».

ЧИТАТИ ЩЕ

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...

3 грудня: яке свято цього дня

Традиційно публікуємо добірку свят, що припадають на 3 грудня. Варто враховувати, що з переходом на новий календар багато церковних свят тепер відзначатимуть у нові дати. Церковні...

«Барбі», «Вартові галактики», «Люксембург, Люксембург» стали найпопулярнішими на MEGOGO

Медіасервіс MEGOGO, лідер серед ОТТ-сервісів в Україні, продовжує ділитися рейтингом популярності контенту серед користувачів платформи. Так, у 3-му кварталі 2023 року MEGOGO ексклюзивно транслював бій...

Мама мене б’є: що робити

Сімейні стосунки між батьками та дітьми можуть бути складними та іноді незрозумілими. Іноді в сім'ях виникають ситуації, коли діти стикаються з фізичним покаранням своїх батьків....