10 фактів про фільм «Всі гроші світу»

Восьмого березня в прокат виходить фільм «Всі гроші світу». Стрічка розповідає про найбагатшу людина в світі — нафтового магната Джона Пола Гетті. У 1973 році його онука Пола Гетті III викрадають невідомі і вимагають за нього викуп у розмірі 17 мільйонів доларів. Але викрадення його улюбленого онука не є достатньою підставою для того, щоб розлучитися зі своїм багатством. Джон Пол відмовився платити викрадачам заявлену суму і незабаром після цього отримав відрізане вухо свого онука.

Фільм заснований на реальних подіях, що відбулися в 1973 році. Пол Гетті справді був найбагатшою людиною світу в 1957—1976 роках. Впродовж п’яти місяців він відмовлявся платити викуп за викраденого внука. Щоб примусити його до поступливості, викрадачі прислали Гетті відрізане вухо онука разом з плівкою. Після цього мільярдер все-таки виділив кошти на викуп. Але — тільки 2,9 мільйона доларів, 700 тисяч з яких він позичив своєму синові під чотири відсотки річних.

Режисером картини є Рідлі Скотт. Про те, що він планує зняти фільм за сценарієм Девіда Скарпа, про викрадення онука Жан Пола Гетті, Скотт повідомив у березні 2017 року.

У листопаді 2017 року студія Sony вирішила замінити Кевіна Спейсі, який повинен був зіграти Пола Гетті, на Крістофера Пламмера. Це рішення було прийнято всього за місяць до виходу фільму в прокат, після скандалу, викликаного численними звинуваченнями Спейсі в сексуальних домаганнях. Всі сцени з Кевіном Спейсі були вирізані з фільму і перезняті. На зйомки з Пламмером пішло 8 днів і декілька мільйонів доларів.

Фільм отримав номінації на «Оскар» і BAFTA в категорії «Краща чоловіча роль другого плану» (Крістофер Пламмер), а також був номінований на «Золотий глобус» за кращу режисуру (Рідлі Скотт), кращу жіночу роль в драмі (Мішель Вільямс) і кращу чоловічу роль другого плану (Крістофер Пламмер).

Бюджет фільму становить 50 мільйонів доларів, 10 з яких було витрачено через рішення перезняти сцени з участю Кевіна Спейсі.

Окрім фільму «Всі гроші світу» цьогоріч повинна відбутися прем’єра серіалу, який грунтується на цій же реальній історії. Серіал має назву «Довіра» та знятий у форматі антології. Режисером першого сезону серіалу став Денні Бойл. Головні ролі в «Довірі виконали Дональд Сазерленд, Брендан Фрейзер, Хіларі Суонк і Харріс Дікінсон.

Більшість відгуків критиків, згідно агрегатору Metacritic, позитивні. Така ж ситуація і на Rotten Tomatoes. Особливо відзначають блискучий сюжет, гру Крістофера Пламмер і Мішель Вільямс. Також якісним вважають відтворення епохи.

The Hollywood Reporter пише про фільм так : «Це фільм про реальне життя з усіма його крайнощами, багатством, з людськими дивацтвами, скорботою, напруженістю, сміливістю, готовністю піти на злочин в політичних цілях, з успіхом і з силою материнської любові … Це також погляд на вишуканий світ, де гроші — це безмежне все».

А The Daily News зазначає, що «спільні сцени Крістофера Пламмер і Мішель Вільямс варті того, щоб заплатити за квиток в кіно».

 

ЧИТАТИ ЩЕ

Самые красивые свадебные платья из кино

В Нью-Йорке недавно завершилась Неделя свадебной моды, на которой бренды показали платья сезона осень-зима 2018/2019. Но невесты чаще ищут платье, как в любимом фильме, чем...

Как накачать пресс в домашних условиях: Эффективные упражнения и советы

Пресс – это одна из тех частей тела, которую многие люди стремятся улучшить. Независимо от того, хотите ли вы достичь рельефного живота или просто укрепить...

Зеленый чай: какую пользу он приносит

Зеленый чай является одним из наиболее популярных напитков во всем мире. Его история насчитывает тысячи лет, и он широко используется в культуре различных народов. Но...

Собаки и путешествия: прекрасная фотосессия

Фотограф Анна Гейэр любит путешествовать и берет с собой своих четвероногих любимцев. Вот о чем она пишет: "Привет, друзья! Меня зовут Анна. Я живу в Австрии...