Топ-5 серіалів про політику: жага до влади

Реальна політика – це сфера, про яку всієї правди ми ніколи не дізнаємося. Забагато комбінацій, занадто великі ставки і надто складні м орал ьні дилеми доводиться вирішувати, щоби політики наважилися бути відвертими навіть у мемуарах, через десятки років.

Лишається тільки дивитися кіно, де за допомогою вигаданих персонажів можна подати більше непривабливої ​​правди про справжніх політиків. Ведуча Валерія Сергєєва назвала п’ять кращих серіалів про то, що відбувається за лаштунками політичного життя.

Окуповані

Хто б міг подумати, що поки українці жили в мирній державі і прекрасному невіданні про наміри сусіда, десь у Норвегії знімався серіал про окупацію Криму і вторгнення на Донбас. Я утрирую, звичайно. Проте сюжет «Окупованих» аж надто перегукується з нашою історією. В якійсь альтернативній реальності і недалекому майбутньому росія нападає на Норвегію. Спочатку бере під контроль ділянки видобутку газу і нафти, а потім розповзається і на іншу територію. При цьому рф діє з подачі Євросоюзу. Їх мета: змусити Норвегію добувати і постачати це паливо в ЄС у колишніх обсягах. Адже, скандинави зухвало вирішили повністю перейти на торій – альтернативне джерело енергії.

Стиль поведінки росії, як нахабного «гопника», що прикривається маск ою добродія тут показаний у всій красі. І так само ясно видно, що буде, якщо з цим «гопником» намагатися домовитися і йти йому на поступки.

Якщо до цих пір не захотілося подивитися, то ось вам ще два аргументи. Автор ідеї та сценарист – суперзірка норвезьких детективів Ю Несбьо (почав писати сюжет у 2008 році і можливо це було пов’язано з російською окупацією Грузії). А російського посла грає відома нашому глядачеві литовська актриса Інгеборга Дапкунайте.

 

Уряд

Датське Королівство. Вибори прем’єр-міністра – головної політичної персони в монархії. Два фаворита перегонів, захопившись боротьбою компроматів, знищують рейтинги один одного за день до голосування. В результаті, перемога дістається Брігітте Ньюборг – жінці з високими м оральними принципами і сімейними цінностями. Однак рано радіти. Всі ці надбання входять у круте піке під укіс з першого ж дня спроби сформувати уряд.

Серіал прекрасно показує еволюцію (або деградацію) від кандидата зі світлими цілями до політика, який став повноправною частиною владних кіл, що загрузли в обмані й маніпуляції. Чому так складно залишитися хорошим для всіх і до якої межі можливі компроміси з совістю? Нехай це питання залишиться в повітрі.

 

Віце-президент

Це дійсно дуже смішний серіал. Коли занадто втомився від поганих новин, але все ж хочеться чогось такого, про політику, «Veep» – ідеальний варіант. У центрі сюжету приваблива і стильна віце-президент Селіна Майер. Вона дуже хоче як краще, проте виходить, як завжди. Її команда всіма силами намагається витягти боса з безглуздих ситуацій без моральної шкоди. І виходить це у них блискуче, як для комедії. Гумор, треба сказати, часто на межі, а іноді і на пару кроків за нею. Але відірватися дуже складно.

Обережно! На середині сезону, може скластися враження, що політика – театр і в офісах перших осіб працюють одні ідіоти. Але хто сказав, що в цьому немає частки правди?

Мільярди

Один із найкрутіших серіалів останніх років. Він не зовсім про політику, але абсолютно точно показує, як працюють схеми і «договорняки», на яких стоїть уся політична система. А ще відповість вам на питання, чому так складно посадити когось за економічні злочини?

Центральна лінія – непримиренний конфлікт двох левів у своїй справі, мільярдера Боббі Аксельрода і прокурора округу Нью-Йорка Чака Роадса. Один – ексцентричний геній, інший – розумний хитрун. Один хоче заробляти мільярди, інший – жадає справедливості і гучних посадок. А між ними чудова Венді – дружина прокурора і близький друг мільярдера, яка працює коучем-психологом у його фонді. Відмінні діалоги, що розбираються на цитати, ідеально прописана мотивація героїв, об’ємні персонажі і повороти сюжетів, що завжди виникають абсолютно вчасно – це те, за чим сумуєш у низці одноманітних історій.

Окреме захоплення у мене викликає те, як без звичної для популярних серіалів «чорнухи» (за три сезони жодного трупа, вбивства і крові) авторам удалося створити такий захоплюючий і якісний екшн. Must see.

Темні часи

Так, це повнометражний фільм у добірці серіалів. Але вважаю, що він важливіше за будь-який серіал, що можна додати на це місце. «Темні часи» – біографічна драма про Вінстона Черчилля і складні рішення на посаді прем’єр-міністра воюючої країни. Пам’ятаєте його знамениту фразу «Якщо країна, вибираючи між війною і ганьбою, вибирає ганьбу, вона отримує і ганьбу і війну»? Фільм саме про це. Про проблеми на кшталт, залишити на вірну смерть 300 тисяч солдатів або врятувати їх ціною 4 тисяч інших? А може й піти на переговори з Гітлером, сподіваючись врятувати всіх, але швидше за все втративши цілу країну і посиливши ворога?

Паралельно потрібно переконати недоброзичливців у тому, що ти маєш рацію, а народ у тому, що все не так уже й погано і Великобританія переможе (хоча шанси, відверто, нульові). Черчілль сам написав кілька біографій, а його найвідоміші промови можна в оригіналі подивитися і прослухати на YouTube. Тим цінніше фільм, що він максимально достовірний, хоч і не без вигадок сценаристів, як наприклад бесіда з пасажирами метро. Не буду, в загальному наганяти пафосу, просто закінчу двома улюбленими цитатами з фільму:

Не можна домовитися з тигром, коли твоя голова у нього в пащі

– Що там на війні? Кажуть що справа безнадійна.

– Безнадійна справа – єдине за що варто боротися.

ЧИТАТИ ЩЕ

Кращі фільми про бокс: Кіно, яке допоможе перемогти

Серед усіх видів спорту саме про бокс знято найбільше хітів.  Боксерські стрічки отримували цілу низку «Оскарів» та інших престижних нагород, ставали культовими і досягали вершин...

Крута музика в машину 2023-2024: улюблені хіти та сучасні треки

Музика і дорога – два елементи, здатні перетворити звичайну поїздку на захоплюючу пригоду. У світі автомобільних подорожей музика стає невід'ємним супутником, створюючи унікальний саундтрековий супровід...

10 п’яних комедій для хорошого настрою

На будь-якій вечірці не обходиться без гарного алкоголю. Він вносить у спілкування необхідну дозу гарного настрою і стирає тісні межі дозволеного в повсякденному житті. Іноді подібні...

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...