Названо переможців Берлінале-2018

24 лютого 68-й Берлінський кінофестиваль роздав нагороди. «Золотого ведмедя» цього разу отримала картина румунського режисера Адіни Пінтіліе «Не чіпай, мене» («Touch Me Not»). У фільмі розповідається історія 50-річної Лори, яка намагається боротися з власними фобіями і проходить шлях прийняття себе і своєї зовнішності.

Другу за значимістю нагороду – Гран-прі – журі присудило картині «Рило» («Обличчя») польської режисерки Малгожати Шумовської. У фільмі йдеться про молодого чоловіка, який потрапляє в аварію, вирішується на пересадку обличчя і намагається жити далі з новою зовнішністю.

«Срібний ведмідь» – приз Альфреда Бауера за відкриття нових горизонтів у кінематографі – дістався режисерові Марчело Мартінесу за фільм «Спадкоємиці». Він розповідає історію двох жінок на ім’я Чела і Чикита, які живуть разом більше 30 років. Вони стикаються з нестачею грошей, побутовими труднощами і намагаються знайти вихід із них.

За кращу режисуру «Срібним ведмедем» був нагороджений Уес Андерсон, чий мультфільм «Острів собак» відкривав кінофорум.

Кращим актором став Антуан Байон за роль у французькому фільмі «Молитва», а Ана Брюн отримала «Срібного ведмедя» за кращу жіночу роль у картині парагвайського режисера Марчело Мартінес «Спадкоємиці».

«Срібним ведмедем» за кращий сценарій нагородили авторів фільму «Музей» мексиканця Алонсо Руїс Палашіоса.

Художник по костюмах Олена Окопна, яка працювала над фільмом Олексія Германа-молодшого «Довлатов», отримала «Срібного ведмедя» за внесок у кінематограф.

Особливої ​​згадки удостоїлася дебютна картина «Слон все ще спить» китайського режисера Ху Бо з програми «Форум».

Українська картина Марисі Нікітюк «Коли падають дерева», що брала участь у програмі «Панорама», залишилася без нагород.

68-й Берлінський фестиваль проходив у столиці Німеччини з 15 лютого. На ньому було показано 385 фільмів і пройшло 949 показів.

В основному конкурсі брало участь 24 картини, 19 з яких претендували на «Золотого» і «Срібного» ведмедів. Свої нові роботи представили Уес Андерсон, Стів Содерберг, Лав Діаз, Бенуа Жако, Гас Ван Сент, брати Нейтан і Девід Зеллнер, Крістіан Петцольд, Філіп Гренінг, Манс Манссон і Аксель Петерсен і інші.

Президентом журі цього року став режисер, сценарист Том Тиквер.

+