Наукова фантастика: 10 вражаючих фільмів

Фільми у жанрі наукової фантастики завжди вражають своєю видовищністю, зачаровують картинками майбутнього, технічних інновацій, дивовижних світів. Це не тільки фільми про міжгалактичні подорожі, про технології, але й про можливості свідомості людини, про кохання, про вічні цінності.

Вона (2013)

Сюжет фільму розгортається навколо Теодора Твомблі, самотнього письменника. В нього зараз доволі непростий період в житті. Він розлучається з дружиною, з якою пробув пліч-о-пліч не один рік. Весь свій вільний час він присвячує спілкуванню з друзями або проводить за відеоіграми. Відволікаючись, він всіма силами намагається не впасти в депресію.

Але несподіваним чином нудне життя героя змінила технологічна новинка. Теодор вирішує змінити свою звичну операційну систему в комп’ютері на новішу і досконалішу OS1. Вона зовсім не схожа ні на одну з тих, що виходили раніше комп’ютерних програм.

Річ у тому, що OS1 – це перша в світі операційка з вбудованим штучним інтелектом. Після завантаження Теодор вибирає для ОС чуттєвий жіночий голос — Саманта. Потреби й бажання голосу ростуть разом з потребами Теодора, їх дружба поглиблюється і поступово «вона» і він — закохуються.

Опинись у моїй шкірі (2013)

Фантастичний трилер, екранізація твору Майкла Фабера, події якого відбуваються на території Північної Шотландії. Кожен день по шосе Едінбург-Ґлазґо можна зустріти стару машину, якою кермує шикарна брюнетка з гарними яскраво-зеленими очима – Лора.

Вона не проста дівчина, вона – представник іншої цивілізації. Кожен день вона підвозить у своєму автомобілі молодих і міцних чоловіків – автостоперів, які безслідно зникають.

На її планеті людське м’ясо є досить дефіцитним делікатесом. Але, через певний час, Лора починає відчувати симпатію до землян і їх світу та починає цуратися свого справжнього вигляду.

Початок (2010)

Неймовірний шедевр від Кристофера Нолана, що є ідеальним поєднанням психологічного трилера та заплутаної детективної головоломки.

Сюжет розгортається навколо талановитого віртуального злодія Кобба. Його переслідує послідовність трагічних подій: смерть коханої людини, звинувачення у вбивстві, розлука з дітьми. Але одне залишається незмінним – він є найкращим крадієм цінних секретів з глибин підсвідомості прямо під час сну, коли людський розум найбільш вразливий.

Одного разу йому пропонують потрапити в сон спадкоємця великої компанії і не вкрасти, а зародити в його свідомості нову ідею. Зібравши команду професіоналів, Кобб приступає до розробки плану. Зухвалим злодіям потрібно створити складну багатошарову реальність і сну і здійснити філігранну роботу з підсвідомістю їх об’єкта. Робота, в процесі якої – межі реальності почнуть стиратися.

Прибуття (2016)

Фантастичний фільм, заснований на однойменній новелі 1998 року, переносить нас в недалеке майбутнє. На Землю прилітають таємничі об’єкти з космосу, про походження яких ніхто нічого не знає. Об’єкти з’являються по всьому світу і завмирають в декількох десятках метрів від поверхні землі.

Всі люди знаходяться в стані шоку, адже про справжні наміри прибульців нічого невідомо, а значить, вони могли прилетіти на нашу планету зовсім не з дружніми намірами. Військові намагаються з’ясувати, що ж відбувається.

На допомогу прийшли вчені, завдання яких – встановити контакт з прибульцями з космосу. За складне завдання взялися лінгвіст Луїза Бенкс і фізик Ян Донелі. Доля людства фактично знаходиться в руках цих людей, адже лише встановлення комунікації з прибульцями здатне запобігти глобальній катастрофі.

Ідеальна модель (2015)

Британський науково-фантастичний фільм 2015 року, написаний і зрежисований Алексом Гарлендом, і який став його режисерським дебютом.

Головним героєм фільму є молодий програміст Калеб, який працює в великій компанії. Одного разу він стає переможцем конкурсу. Програміст відправляється в приватний будинок у горах, який належить гендиректору його компанії Нейтану. Він стає учасником дивного експерименту. У процесі йому доведеться співпрацювати з штучним інтелектом, який укладено в тіло красивої жінки.

Герой починає спілкуватися з Євою, яка за своїм мисленням дійсно дуже схожа на звичайну дівчину. І чим більше він з нею спілкується, тим більше переконується в тому, що Нейтан йому недоговорює щось дуже важливе. У результаті хлопець вже не знає, кому вірити: штучному інтелекту, який може піти на будь-які хитрощі лише б отримати можливість жити або шаленому винахіднику, який розпочав жорстокий експеримент.

Інтерстеллар (2014)

Фантастичний проект про міжзоряні подорожі в інші виміри, від відомого кінорежисера Крістофера Нолана. В основу сюжету лягли наукові праці американського астрофізика Кіпа Торна, який присвятив величезний ряд досліджень гравітаційним полями і можливості створення машини часу.

За сюжетом, в майбутньому людство опиняється під загрозою вимирання та робить спробу освоїти і вивчити космічний простір, де сподівається відшукати нову домівку. Група дослідників об’єднана в команду здійснює експедицію у пошуках планети придатної до життя.

Несподівано дослідники виявляють таємничий розлом в просторово-часовому континуумі, так звану «чорну діру», яка дозволяє переміщатися в часі та просторі через зоряні світи і може дати людству надію на порятунок.

Залізне небо (2012)

Художній фільм у жанрі альтернативної фантастики німецько-фінського виробництва, що розповідає альтернативну історію завершення Другої світової війни. В результаті якої науково-технічний потенціал Третього рейху значно перевищив свій реальний рівень розвитку.

Це дало можливість частині нацистів у 1945 році евакуюватися з оточеної союзниками Німеччини спочатку на секретну базу в Антарктиді, а потім — космічними кораблями на Місяць. Там вони висадилися на темному боці Місяця та збудували величезну космічну базу під назвою «Чорне Сонце».

За 70 років, дотримуючись найсуворішої секретності, гітлерівці спромоглися відбудувати грандіозну фортецю і створити потужну космічну армаду для захоплення Землі. У 2018 році командування Четвертого Рейху вирішило перейти у наступ.

Той, що біжить по лезу 2049 (2017)

Американський науково-фантастичний трилер, режисера Дені Вільнева, який є сиквелом фільму Рідлі Скотта «Той, хто біжить по лезу» (1982).

Після подій з мисливцем на реплікантів Ріком Декарда, який розслідував справу про кіборгів, що переховуються, пройшло тридцять років. Відтоді про нього більше нічого не відомо.

Молодий блейд-раннер офіцер Кей повинен підтримувати порядок, зберігати тонку грань між людьми і реплікантами.

Але офіцер зачепився за щось незрозуміле, він хоче розслідувати один неймовірно небезпечний секрет. Його пошуки істини можуть привести все, що зараз називається суспільством, в абсолютний хаос. Розслідування приводить його до колишнього блейд-раннера Ріка Декарда. Він тільки і може пояснити все.

Гравітація (2013)

Американсько-британський науково-фантастичний техно трилер режисера, продюсера та сценариста Альфонсо Куарона.

Доктор Райан Стоун, блискучий фахівець в області медичного інжинірингу, відправляється в свою першу космічну місію під командуванням ветерана астронавтики Метта Ковальські, для якого цей політ – останній перед відставкою. Але під час, здавалося б, рутинної роботи за бортом трапляється катастрофа.

Шатл знищений, а Стоун і Ковальські залишаються зовсім самі. Вони знаходяться в зв’язці один з одним, і все, що вони можуть, – це рухатися по орбіті в абсолютно чорному просторі без будь-якого зв’язку з Землею і будь-якої надії на порятунок.

Бунтар Один. Зоряні війни. Історія (2016)

Американський фільм жанру епічної космічної опери, знятий Ґаретом Едвардсом є першим стенделоуном кіносаги «Зоряні війни» і входить до серії «Антологія».

За сюжетом фільму, Галактична Імперія розробляє суперстанцію під кодовою назвою «Зірка Смерті». Проектом керує директор Креннік, який силою змусив блискучого конструктора Галена Ерсо створити зброю, здатну знищувати цілі планети. Коли будівництво «Зірки» завершується, Гален відправляє повстанцям повідомлення про те, що станція має слабке місце і її можна знищити.

Для перевірки інформації повстанці відправляють в тил ворога розвідника Кассіяна Андора і наказують йому взяти з собою дорослу дочку Галена – Джин Ерсо, яку спеціально заради цього витягли з в’язниці.

Зоряні війни: Пробудження Сили (2015)

Американський фільм в жанрі епічної космічної опери режисера Дж. Дж. Абрамса – сьомий фільм епізодичної кіносерії «Зоряних війн». Історія розгортається приблизно через 30 років після подій «Повернення джедая» (1983).

У диснеївській версії фільму, зруйновану Імперію змінило нова тоталітарна міжзоряна держава Новий Порядок. Замість імператора Палпатіна – могутній лиходій і вождь на ім’я Сноук. Остання надія і опора вільного світу – Королева Лея, що є лідером галактичного руху спротиву.

+