Ліонель Мессі: 20 цікавих фактів про футболіста

Ліонель Мессі – один із найвідоміших футболістів світу. Його знають стільки людей, які навіть не є шанувальниками футболу, що він може вважатися легендою цього спорту. І ось двадцять найцікавіших фактів про Мессі, яких ви могли не знати.

Ліонель Мессі народився 1879 року в місті Росаріо в Аргентині. Це те саме місто, в якому народився знаменитий революціонер Ернесто Че Гевара.

У дитинстві ніхто не бачив у ньому майбутнього знаменитого футболіста. Він був дуже маленького зросту і далеко не найсильнішим у команді. Незважаючи на це, спортом Ліонель почав цікавитися тоді ж – його можна помітити на групових фотографіях команди, де він був найменшим.

Футбольною майстерністю Ліонель володіє не єдиною зі своєї сім’ї. Має родичів, які теж присвятили життя цьому спорту. Вони не такі відомі, як він, але теж займаються футболом – це південноафриканські спортсмени Макс та Еммануель Бьянкуччі.

Мессі – другий за рівнем фінансового стану футболіст планети. Воно становило 180 мільйонів доларів. На першому місці – Кріштіану Роналду з його 230 мільйонами.

Починаючи з 2005 року, крім громадянства Аргентини, спортсмен має ще одне – іспанське. У Барселоні він почав жити ще 13 років. Він переїхав до Іспанії, щоб розвиватися як футболіст, і відразу почав грати у складі барселонської молодіжної команди, а як агент виступав його власний батько.

Журнал “Французький футбол” вперше за весь час існування вручив нагороду аргентинському спортсмену – і це виявився Мессі. До цього жодних нагород аргентинці від видання не отримували.

Багато експертів називають Ліонеля найкращим футболістом з його покоління. І це справді так – у всякому разі, його точно можна назвати одним із найкращих: з початку своєї професійної кар’єри він одразу ж почав забивати гол за голом, далеко не у кожного спортсмена кар’єра так вдало складається.

І справді, у 2009 році Мессі отримував назву найкращого гравця світу. А невдовзі після цього отримав і престижну нагороду “Діамантовий м’яч”.

Ліонель став одним із наймолодших гравців, які забили 100 голів. Це сталося, коли аргентинцю було 22,5 роки.

Щодня спортсмен заробляє 128 тисяч доларів.

Інший знаменитий гравець, Роналдіньо, віддав Мессі свою футболку з номером 10. Після цього Ліонель, який до того носив номер 19, офіційно змінив його на 10.

2009 був першим, коли Мессі отримав “Діамантовий м’яч”, але це не був перший чи єдиний раз, коли його номінували на цю нагороду. У 2006 та 2007 році це також відбувалося. 2006 року він отримав третє місце, номінувавшись на Золотий м’яч.

Він став одним із наймолодших гравців, які брали участь в іграх в основному складі команди. Це була “Барселона”.

Вільний час Мессі вважає за краще проводити в колі сім’ї. Іноді – також за ігровою приставкою.

Не завжди він любить спілкуватися із публікою. Важливі речі він вважає за краще обговорювати в листуванні.

Він жертвує багато коштів на благодійність: він має власний благодійний фонд, де допомагають дітям з різними складними діагнозами. Також він жертвує гроші для дітей з аутизмом, а у 2013 році допоміг відремонтувати дитячу лікарню у своєму рідному місті.

Мессі має італійське походження. Його батько також займався футболом – тренував молодіжну команду.

2013 взагалі був наповнений особливими подіями для аргентинського спортсмена. Тоді ж він побував на аудієнції Папи Римського. Після цього він розповів, що цей день був одним із найважливіших у його житті.

Існує золота скульптура, пов’язана з Ліонелем Мессі – вона створена якимсь ювеліром із Японії. Це копія лівої ноги футболіста, але у кілька разів більша. Вона важить 25 кілограмів та була продана на одному з аукціонів – не уточнюється, що за аукціон це був. Всі гроші від її продажу (а її оцінили більш ніж 5 мільйонів доларів) пішли на допомогу постраждалим при землетрусі в Японії.

Футболіст майже одразу після початку кар’єри у “Барселоні” отримав пропозицію і від іншої знаменитої команди – “Ювентус”. На цю пропозицію він відповів відмовою.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...

Найкращі фільми про Олімпіаду

Спорт тисячоліттями надихає людство на високі здобутки. Він підштовхує людей знаходити у собі нові сили та долати себе. Здійсненням цього стала Олімпіада, якій присвячено багато...

Що взяти в армію: список необхідних речей

В армії використовуюсь два рюкзаки. Один маленький – для щоденних задач. А другий – великий, в який влазять всі ваші речі під час переїзду. Переїзди...

Найкращі фільми про футбол

Ніщо не зрівняється з живими емоціями під час перегляду футбольного матчу. Але нерідко трапляється, що фільм про футбол – набагато цікавіший за саму гру. Саме...