Найкращі вбрання свята Día de los Muertos

У період з 31 жовтня до 2 листопада у Мексиці відзначається День Мертвих – Día de los Muertos. Цей захід присвячений померлим людям, жителі Мексики відзначають це свято по-різному, але найчастіше їх традиції об’єднані тим, що вони водять хоровод навколо вівтаря з їжею, одягнені в костюми скелетів. Багато хто воліє одягатися в костюми Калавераса або використовують цукрові черепи, таким чином, вони відзначають це свято.

Ті костюми, що створюються на честь Дня Мертвих, запам’ятовуються надовго. Для того щоб бути схожим на Калавераса, жителі Мексики фарбують обличчя в білий колір і додатково прикрашають їх яскравими квітами та іншими декоративними мотивами. Однак це далеко не єдиний варіант, який використовують у це свято. Хтось вважає за краще використовувати монохромні рішення, зберігаючи обличчя не лише білими, а й сірими або навіть чорними. Незалежно від обраного образу, практично завжди губи окреслюються чорними лініями, а навколо очей малюються темні кола для того, щоб обличчя якомога більше нагадувало череп.

Додатково використовують найяскравіші вбрання та складні головні убори, що підкреслюють ансамбль. У той же час дуже неправильно вважати, що це свято веселощів, фарб та видовищ. Насправді – це данина поваги тим, хто пішов у інший світ. Кожна з деталей костюмів робиться з величезним коханням на честь тих, хто колись помер. Навіть у процесі пошиття костюмів стібки робляться як нагадування про те, як сильно живі люди хочуть, щоб мертвими опинилися з ними тут, і як вони скучають.

Окремі костюми до Дня Мертвих є справжнім символом цього свята. Деякі їх нагадують крила метеликів-монархів, які у Мексиці досить поширені. До них тут звикли настільки, що деякі схильні вважати, що це не метелики, а душі, що мігрують, померлих близьких, які час від часу прилітають на свято.

Насправді цей день сприймається жителями Мексики досить серйозно, але вони готуються до нього протягом усього року, коли створюють костюми, запасаються гримом та ін.

Центральна подія припадає на Мехіко, де відбувається масова хода, що називається Парадом Катрін. Саме Катрін є основним символом фестивалю. Йдеться про ляльку багато одягненої жінки, голова якої нагадує череп. Вона уособлює факт того, що смерті уникнути не вдасться незалежно від того, які багатства ти встиг накопичити за життя.

+