Найкрасивіші храми, церкви та монастирі

Монастир – особливе місце, в якому кожен з нас знаходить Бога, просить у нього допомоги або дякує за всі блага, які дало йому життя. З цими спорудами пов’язано багато таємниць та загадок. Багато хто з них є справжніми витворами мистецтва, красою яких можна милуватися нескінченно довго. Зараз ми надамо вашій увазі найкрасивіші монастирі. Кожен із них має свої особливості та відмінні риси. Однак у будь-якому разі кожен монастир є священним місцем, у якому панує особлива невимовна атмосфера.

Є монастирі, які доступні всім бажаючих, а є закриття монастирні комплекси, призначені для обраних. Проте це знижує їх ні релігійну, ні архітектурну цінність.

На особливу увагу заслуговує монастир Метеорон, який був побудований в Греції. Він вважається невід’ємною складовою однієї з найважливіших східно-православних комплексів країни. Його спорудили високо на скелястих гірських хребтах. Монастир Метеорон ще відомий як Свято-Троїцький. Дістатись з цього місця досить складно за рахунок його географічного розташування. Він знаходиться на висоті 1300 фунтів.

монастырь Метеорон
монастырь Метеорон

До найкрасивіших монастирів у світі варто віднести Києво-Печерську лавру, засновану в Україні. Ця споруда просто вражає своїми масштабами, духовною атмосферою та красою. Родзинкою монастиря вважаються золоті бані, увінчані хрестами. Києво-Печерська лавра, як і перший розглянутий нами монастир, є східно-православним християнським центром. Він славиться неймовірними печерами. Його головною визначною пам’яткою є Велика Лаврська дзвіниця.

Киево-Печерская лавра
Киево-Печерская лавра

У місті Бірма знаходиться Таунг Калат, який став одним із найбільших центрів буддійської релігії. Його особливість полягає в тому, що він був збудований на місці згаслого вулкана на горі. Якщо ви захочете відвідати Таунг Калат, вам потрібно буде подолати 777 ступенів. Це неймовірно гарне місце, яке зачаровує.

Таунг Калат
Таунг Калат

У Нормандії, місті у Франції, було засновано монастир Мон-Сен-Мішель. Він знаходиться на острові, який просто підкорює своїми краєвидами.

монастырь Мон-Сен-Мишель
монастырь Мон-Сен-Мишель

Туреччина славиться своїм чудовим монастирем Сумела. Неймовірно, але ця споруда була заснована ще 386 року нашої ери. На даний момент він є музеєм. Його відвідування доступне для туристів. Ви зможете дізнатися чимало захоплюючих історій, які пов’язані з цим напрочуд прекрасним, але в той же час загадковим місцем.

монастырь Сумела
монастырь Сумела

У Бутані одним із найкрасивіших вважається монастир Такцанг. Він був заснований у горах, визнаний однією з неповторних і неймовірно красивих споруд у світі. Вважається, що у стінах монастиря живе демон Тигр.

монастырь Такцанг
монастырь Такцанг

Рильський монастир, який знаходиться в Болгарії, теж вражає своєю красою. У нього особлива архітектура, яка передбачає наявність хитромудрих фресок зовні і всередині. Існує думка, що цей монастир був побудований на честь учнів пустельника на ім’я Святий Іван Рильський. Звідси й така назва.

Рильский монастырь
Рильский монастырь

А ось у Китаї було збудовано унікальний Висячий монастир. Це справжній архітектурний твір, який мало кого залишить байдужим. Однак варто відзначити, що його розташування вважається вкрай небезпечним, у чому полягає його родзинка. Висячий монастир знаходиться на висоті 246 футів. Він складається із 40 кімнат, які пов’язані між собою.

Висячий монастырь
Висячий монастырь

Монастир з цікавою назвою Святилище Істини було збудовано в Таїланді. Він прикрашений ідолами, яких можна зустріти майже всюди. Деякі їх рухаються. Будівництво монастиря ще не завершено, але зважаючи на все, саме він займе лідируючі позиції серед тих, які визнані одними з найкрасивіших у світі.

Святилище Истины
Святилище Истины

Найбільш вражаючим вважається монастир Гарден, що знаходиться в Китаї. Йому довелося пережити тяжкі часи. Він був підданий частковому руйнуванню, але споруду відновили. Якщо є можливість, це місце обов’язково слід відвідати.

монастырь Гарден
монастырь Гарден

ЧИТАТИ ЩЕ

Кращі фільми про кохання: 10 романтичних стрічок

Ось і настали, такі хвилюючі перші дні листопада, про які дуже красиво пише Жадан. І чи можна придумати кращий час для вечірніх переглядів теплих фільмів...

Найкращі боксери світу: Топ-10 бійців сучасності

Ми представляємо рейтинг найкращих боксерів із різних країн. Але хочемо звернути вашу увагу – всі рейтинги є відносними, навіть якщо брати конкретні досягнення, вагову категорію,...

Сексуальні військові: 8 фільмів про красенів у формі

Фільми про військових часто привертають увагу глядачів своїми захоплюючими сюжетами, емоційною напруженістю та героями, які уособлюють силу, мужність та відданість. Коли до цих якостей додається...

Кращі романтичні фільми для підлітків

Романтичні фільми про підліткове життя користуються популярністю протягом усієї історії кіно. Даний жанр залишається затребуваним незважаючи на дату виходу конкретної кінострічки, а тому можна сміливо...