«Капсульний гардероб» – термін, придуманий у 1970-х роках власницею одного з лондонських бутіків Сьюзі Фокс для опису набору простих, базових та непідвладних часу предметів гардеробу, які можна легко поєднувати у різних стилях. Потім цю ідею популяризувала американський дизайнер Донна Каран, яка створила кілька таких капсульних колекцій у 1980-х роках.
У якомусь сенсі у кожного з нас є свій капсульний гардероб, тобто. той одяг, який ми носимо найчастіше. Це близько 20% нашого гардеробу. Проблема в тому, що ці 20% ми носимо хаотично та незаплановано, і деякі елементи цього комплекту краще замінити більш практичними або стильними.
Крок перший: критичний огляд шафи
Почніть із критичного огляду свого гардеробу та виділіть одяг, який ви насправді носите регулярно. Вибирайте лише ті речі, які носите часто. Виключіть ті, які ви не носили в цьому сезоні або які вам безперечно не подобаються. Розкладіть те, що ви вибрали, і переходьте до наступного кроку.
Крок другий: критичний огляд обраного одягу
Розважайтеся, складаючи з різних предметів одягу готові комплекти як вже відомі і перевірені, так і потенційні. Витратьте деякий час на примірки та перевдягання. Зафіксуйте результат на фото – так вам буде простіше вибрати найбільш вдалі поєднання.
Багато посібників з капсульного гардеробу припускають, що він повинен складатися з одягу приглушених відтінків. Спробуйте вибрати три основні кольори і, якщо хочете, додайте до них кілька яскравіших кольорових акцентів. Подумайте про аксесуари.
Крок третій: купіть відсутні елементи
Є речі, без яких елегантній жінці просто не обійтись. До них відносяться, наприклад:
-
- пальто;
-
- коктейльна сукня;
-
- біла сорочка;
-
- штани та жакет;
-
- джинси, що добре сидять і т.д.
Якщо у вашому гардеробі не вистачає якогось із цих елементів, то краще поповнити цей недолік. Здається, це суперечить твердженню, що створення капсульного гардеробу означає обмеження кількості одягу. Справа, однак, у тому, що ці базові елементи дозволяють легко комбінувати один з одним у конкретні комплекти те, що вже є у гардеробі.
Біла сорочка добре поєднується як з джинсами, так і брюками або простою спідницею-олівцем, і в кожному з цих комплектів вона виглядатиме по-різному. Гідний жакет виявиться чудовим доповненням як до повсякденного, так і до елегантного стилю. Шкіряна куртка додасть нотки року до всього, що ви носите, а туфлі на високих підборах зроблять комплект із джинсів та светра ідеальним рішенням для побачення. Тому слідкуйте за тим, щоб у вашому капсульному гардеробі не бракувало класики. Найкраще, щоб це були справді якісні речі — тоді вони не лише краще виглядатимуть, а й довше вам прослужать.