Sorry, this entry is only available in Ukrainian and rus. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

«Капсульний гардероб» – термін, придуманий у 1970-х роках власницею одного з лондонських бутіків Сьюзі Фокс для опису набору простих, базових та непідвладних часу предметів гардеробу, які можна легко поєднувати у різних стилях. Потім цю ідею популяризувала американський дизайнер Донна Каран, яка створила кілька таких капсульних колекцій у 1980-х роках.

У якомусь сенсі у кожного з нас є свій капсульний гардероб, тобто. той одяг, який ми носимо найчастіше. Це близько 20% нашого гардеробу. Проблема в тому, що ці 20% ми носимо хаотично та незаплановано, і деякі елементи цього комплекту краще замінити більш практичними або стильними.

Крок перший: критичний огляд шафи

Почніть із критичного огляду свого гардеробу та виділіть одяг, який ви насправді носите регулярно. Вибирайте лише ті речі, які носите часто. Виключіть ті, які ви не носили в цьому сезоні або які вам безперечно не подобаються. Розкладіть те, що ви вибрали, і переходьте до наступного кроку.

Крок другий: критичний огляд обраного одягу

Розважайтеся, складаючи з різних предметів одягу готові комплекти як вже відомі і перевірені, так і потенційні. Витратьте деякий час на примірки та перевдягання. Зафіксуйте результат на фото – так вам буде простіше вибрати найбільш вдалі поєднання.

Багато посібників з капсульного гардеробу припускають, що він повинен складатися з одягу приглушених відтінків. Спробуйте вибрати три основні кольори і, якщо хочете, додайте до них кілька яскравіших кольорових акцентів. Подумайте про аксесуари.

Крок третій: купіть відсутні елементи

Є речі, без яких елегантній жінці просто не обійтись. До них відносяться, наприклад:

    • пальто;
    • коктейльна сукня;
    • біла сорочка;
    • штани та жакет;
    • джинси, що добре сидять і т.д.

Якщо у вашому гардеробі не вистачає якогось із цих елементів, то краще поповнити цей недолік. Здається, це суперечить твердженню, що створення капсульного гардеробу означає обмеження кількості одягу. Справа, однак, у тому, що ці базові елементи дозволяють легко комбінувати один з одним у конкретні комплекти те, що вже є у гардеробі.

Біла сорочка добре поєднується як з джинсами, так і брюками або простою спідницею-олівцем, і в кожному з цих комплектів вона виглядатиме по-різному. Гідний жакет виявиться чудовим доповненням як до повсякденного, так і до елегантного стилю. Шкіряна куртка додасть нотки року до всього, що ви носите, а туфлі на високих підборах зроблять комплект із джинсів та светра ідеальним рішенням для побачення. Тому слідкуйте за тим, щоб у вашому капсульному гардеробі не бракувало класики. Найкраще, щоб це були справді якісні речі — тоді вони не лише краще виглядатимуть, а й довше вам прослужать.