Съёмочная площадка
Съёмочная площадка

Зйомка! Мотор! Ці майже забуті за місяці карантину слова скоро, не пізніше 12 червня знову прозвучать в Каліфорнії на численних знімальних майданчиках голлівудських фільмів і телевізійних серіалів. У цей вікенд губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом оприлюднив основні принципи відновлення виробництва фільмів і телепрограм у Голлівуді після декількох місяців вимушеної зупинки зйомок через епідемію коронавірусу.

– Виробництво телевізійного контенту і художніх фільмів може поновитися в Каліфорнії, що рекомендується не до 12 червня 2020 року і має бути схвалено посадовими особами органів охорони здоров’я в межах окремих юрисдикцій після аналізу місцевих епідеміологічних даних, включаючи випадки зараження на 100 тис. населення, рівень позитивних результатів тестів і готовність місцевого населення відповідати завданням охорони здоров’я, захисту вразливих груп населення, відстеження контактів і тестування, – йдеться в заяві Департаменту охорони здоров’я штату Каліфорнія, опублікованому в Адміністрації губернатора. Щоб знизити ризики зараження вірусом, учасники знімальних груп і служб підтримки повинні будуть дотримуватися протоколів безпеки, узгоджених з учасниками зйомок і керівництвом студій. Заходи безпеки можуть бути додатково посилені працівниками охорони здоров’я окремих графств.

Раніше, в травні, під час бесіди з керівниками індустрії розваг, губернатор Ньюсом обіцяв, що найближчим часом штатом будуть випущені офіційні інструкції з виробництва фільмів, телевізійних програм і рекламних роликів.

Раніше на цьому тижні Цільова група галузевого комітету з безпеки праці, до складу якої входять Гільдія акторів, Гільдія режисерів і представники профспілок допоміжних служб кінозйомок, представила губернатору Каліфорнії і губернатору штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, а також керівникам ряду інших штатів офіційний документ, в якому були викладені рекомендовані протоколи про те, як відновити кіновиробництво, одночасно зводячи до мінімуму ризик поширення коронавирусу. Це дає всім зацікавленим сторонам уявлення про те, як може виглядати виробництво фільмів і телепрогам в епоху після карантину.

Ще до оголошення губернатором Ньюсомом заяви про відновлення зйомок, окремі кіно-теле продюсерські компанії розробляли свої плани відновлення постановки відкладених проектів. Кіностудія в Атланті, штат Джорджія, що належить популярному афро-американському кіноакторові, режисерові і продюсеру Тайлеру Перрі була однією з перших, хто опублікував правила зйомок, згідно з якими актори нових серіалів Перрі Сістас і Овал повинні бути перевірені на наявність (або відсутність) вірусу COVID-19 ще до того, як вони прибудуть на зйомку. Вони повинні будуть самоізолюватись протягом 16 днів до зйомок, подорожувати тільки на приватних літаках, а потім будуть знову перевірені на вірус, коли приземляться в Атланті, серед інших заходів безпеки.

Керівник студії Universal Донна Ленглі попросила представників органів охорони здоров’я графства Лос-Анджелес якомога швидше переглянути офіційний план і зняти ряд обмежень відповідно до раніше розроблених пропозицій кіноіндустрії, що дало б можливість відновити виробництво фільмів і телесеріалів якомога швидше.

Тим часом дозволи на відновлення зйомок були оголошені в Московській області Росії, Чехії, Новій Зеландії та ряді інших країн. Питання тепер в тому, чи піде глядач – зі страху заразитися – на фільми, зйомки яких скоро відновляться.

Економісти кіноіндустрії прогнозують, що нові протоколи зйомок з дотриманням всіх заходів безпеки можуть збільшити виробничі витрати на 20%.