21 січня стали відомі лауреати премії Гільдії продюсерів США. У найпрестижнішій категорії «Кращий фільм» року премія Гільдії продюсерів присуджена картині «Форма води» режисера Гільєрмо дель Торо.

Стрічка розповідає історію кохання німої прибиральниці секретної лабораторії і людини-амфібії в розпал холодної війни.

За звання кращого фільму також боролися стрічки «Любов – хвороба» Майкла Шоуолтера, «Назви мене своїм ім’ям» Луки Гуаданьїно, «Дюнкерк» Крістофера Нолана. А також «Пастка», «Я, Тоня», «Леді Птах», «Велика гра», «Секретне досьє», «Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі» та «Диво-жінка».

Кращим анімаційним фільмом названо «Коко». У категорії «кращий документальний фільм» перемогу здобула стрічка «Джейн».

Кращим драматичним серіалом більше семи тисяч продюсерів назвали «Розповідь служниці», комедійним – «Дивовижна місіс Мейзел». У категорії «кращий довгостроковий проект» перемогла картина «Чорне дзеркало».

Щодо телепередач, то найкращою серед нехудожніх названо «Ліа Реміні: Саєнтологія і Наслідки», серед шоу розважального характеру переміг проект під назвою «Минулий тиждень з Джоном Олівером», а шоу «Голос» визнано кращим серед конкурсних програм.

Гільдія продюсерів США (PGA) була заснована в 1962 році і з тих пір щорічно нагороджує кращі проекти в галузі кінематографу.

Відтоді і до сьогодні категорія «Кращий фільм» залишається найбільш важливою з усіх премій Гільдії, адже може зумовити результати премії «Оскар»: найчастіше фільми, що отримали премію Гільдіх в результаті отримують і «Оскар» за кращий фільм.

Всього вісім разів за ці 56 років фільм, обраний Гільдією продюсерів США як краща стрічка року, згодом не отримував «Оскар»:

1993 – «Жорстока гра» взяла нагороду Гільдії, «Непрощений» – Оскар

1996 – «Аполлон 13» (Гільдія), «Хоробре серце» (Оскар)

2002 – «Мулен Руж!» (Гільдія), «Ігри розуму» (Оскар)

2005 – «Авіатор» (Гільдія), «Крихітка на мільйон» (Оскар)

2006 – «Горбата гора» (Гільдія), «Зіткнення» (Оскар)

2007 – «Маленька Міс Щастя» (Гільдія), «Відступники» (Оскар)

2016 – «Гра на пониження» (Гільдія), «В центрі уваги» (Оскар)

2017 – «Ла Ла Ленд» (Гільдія), «Місячне сяйво» (Оскар)