Бокс офіс 19-21 січня: «Джуманджі» утримується в лідерах

У цей вікенд сімейні цінності виявилися сильнішими ура-патріотичних. «Джуманджі: Поклик джунглів» у свій п’ятий вікенд показів переконливо обійшов двох дюбютантов прокату: патріотичний пригодницький фільм «Кавалерія» і екшен «Полювання на злодіїв».

«Джуманжі» заробив 20 мільйонів доларів і перейшов кордон в 300 ($317) мільйонів тільки в «домашньому» прокаті (США і Канада). Ця цифра зробила картину п’ятою найуспішнішою в історії студії Sony (без урахування інфляції).

Непогано себе почуває і «штатний» блокбастер «Зоряні війни: Останні джедаї». Незважаючи на те, що після шести тижнів прокату картина посіла тільки восьме місце в першій десятці вікенду з 6,6 мільйонами доларів, її загальний збір у Північній Америці перевищив 600 ($604,3) мільйонів доларів. Проте поза рідних берегів картина добрала ще 32,6 мільйона доларів і довела свій глобальний збір до значних 767,8 мільйонів доларів.

Але повернемося до першої п’ятірки. Енергійна суміш естетики сучасного військового фільму з елементами традиційного американського вестерну «Кавалерія» в свій перший вікенд зібрала непогані 16,5 мільйона доларів з 3002 екранів. Вона посіла друге місце і підтвердила цим те, що в Сполучених Штатах, як і раніше, є попит на ура-патріотичне кіно.

«Кавалерія» – це фільм, заснований на реальній історії дюжини американських спецназівців, на ранніх етапах афганської війни занедбаних в тил джихадистів для знищення лідерів Аль-Каїди. Комедійний елемент цієї героїки надає необхідність для цих солдатів, що ніколи не сідлали коня, перетворитися в кавалеристів для виконання місії. Як і в реальному житті, всі герої фільму повертаються додому.

Більш традиційний кримінальний екшен «Полювання на злодіїв» з Джерардом Батлером в головній ролі про поліцейського командира, який у полюванні на грабіжників застосовує «нетрадиційний» підхід, зібрав хороші для третього місця 12,5 мільйона доларів.

Слабкіше, ніж очікували виступає картина Стівена Спілберга «Секретне досьє», що опинилася на четвертому місці за результатами вікенду. Цей політичний трилер про «папери Пентагону» зібрав за свій п’ятий вікенд 12,2 мільйона доларів, довівши загальний збір в Америці до 45,2 мільйона доларів. Цікаво, чи відбудуться зміни в позитивну сторону, коли 23 січня будуть оголошені номінації на «Оскар» і фільм, у якому знімалися Меріл Стріп і Том Генкс, отримає (або не отримає) якісь номінації, особливо як кращий фільм року.

У цьому ключі цікаво подивитися, які результати у деяких інших «оскарівських надій», що у п’ятірку не увійшли.

«Примарна нитка» з Деніелом Дей-Люїсом зібрала у всього лише 896 театрах 3,4 мільйона доларів, довівши свій загальний збір до 6,2 мільйона.

Історична картина про Черчілля часів евакуціі Дюнкерка «Темні часи» продовжує вражати з додатковими 3,1 мільйонами доларів з 1341 театру, довівши північноамериканський збір до 41,1 мільйона, а світовий – до солідних для малобюджетного британського фільму 77,8 мільйонів доларів.

До цього часу картина по Америці обійшла своїх суперників по оскарівській гонці «Леді Бьорд» ($39,2 мільйона) і «Форму води» ($30,2 мільйона).

В першу п’ятірку натомість потрапив пересічний мьюзикл «Найвеличніший шоумен» з 11 мільйонами касових зборів в Америці.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкрасивіші весільні сукні з кіно

У Нью-Йорку нещодавно завершився Тиждень весільної моди, на якій бренди показали сукні сезону осінь-зима 2018/2019. Але наречені частіше шукають сукню, як в улюбленому фільмі, аніж...

Як накачати прес у домашніх умовах: Ефективні вправи та поради

Прес – це одна з тих частин тіла, яку багато людей прагнуть покращити. Незалежно від того, чи ви хочете досягти рельєфного живота або просто зміцнити...

Зелений чай: яку користь він приносить

Зелений чай є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його історія налічує тисячі років, і вона широко використовується в культурі різних народів. Але окрім...

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...