Ван Гог. На порозі вічності: дивитися чи ні

Британо-американська біографічна драма «Ван Гог. На порозі вічності »режисера Джуліана Шнабеля з Уїллемом Дефо в головній ролі, оповідає про останні роки життя нідерландського художника-постімпресіоніста Вінсента Ван Гога.

Про що фільм Ван Гог. На порозі вічності

У центрі сюжету фільму «Ван Гог. На порозі вічності »виявляється нідерландський художник Вінсент Ван Гог, який любив пити абсент і дружив з французьким живописцем Полем Гогеном. Незважаючи на талант, картини художника не мали бажаного успіху, роблячи його нещасним. Але десь в глибині душі Ван Гог завжди залишався оптимістом, ніби знаючи заздалегідь, що опиниться на порозі вічності.

 

«У фільмі йдеться про те, що значить бути художником. Фільм не заснований на будь-яких біографічних фактах життя Ван Гога. Це не офіційна історія – це моя версія, яка пов’язує живопис з нескінченністю», -розповів режисер фільму Джуліан Шнабель.

Режисер фільму Ван Гог. На порозі вічності

Режисером картини є Джуліан Шнабель, володар призу «За кращу режисуру» в Каннах в 2007 році за фільм «Скафандр і метелик».

До кар’єри в кінематографі режисер Джуліан Шнабель встиг стати помітною фігурою серед художників неоекспресіоністів.

Ван Гог. На порозі вічності

Перша виставка майбутнього режисера відбулася в 1979 році в галереї Мері Бун в Нью-Йорку.

Картини і скульптури Джуліана виставлялися по всьому світу: в музеях Амстердама, Лондона, Парижа, Нью-Йорка, Мюнхена, Брюсселя, Барселони, Торонто, Венеції і т.д. До сих пір його роботи включені в колекції Метрополітен.

Перший фільм режисера – «Баскія» (1996) – був байпіком, присвяченим жізніпредставітеля манхеттенської богеми, художника Жана-Мішеля Баскія. У фільмесигралі Джеффрі Райт, Бенісіо Дель Торо, Гері Олдман, Крістофер Уокен іДевід Боуї.

Ван Гог. На порозі вічності

Сценарист фільму Ван Гог. На порозі вічності

Сценарист фільму – легенда кінематографу Жан-Клод Кар’єр («Дантон», «Повернення Мартіна Герра», «Нестерпна легкість буття», «Сірано де Бержерак»).

Володар премії Оскар, двох премій BAFTA і премії Каннського кінофестивалю. Кар’єр працював з такими видатними режисерами, як Луїс Бунюель і Мілош Форман. У 2015 році він отримав Премію «Оскар» за видатні заслуги в кінематографі.

Ван Гог. На порозі вічності

Виконавці головних ролей

У головних ролях – Віллем Дефо, Оскар Айзек, Руперт Френд, Мадс Міккельсен, Матьє Амальрік і Еммануель Сеньє. За виконання ролі Вінсента Ван Гога актор Віллем Дефо отримав премію Венеціанського кінофестивалю, а також заробив номінацію на Золотий глобус.

Створення фільму Ван Гог. На порозі вічності

В травні 2017 року Шнабель заявив, що зніме фільм про художника Вінсента Ван Гога з Вільямом Дефо в головній ролі.

Ван Гог. На порозі вічності

Зйомки фільму «Ван Гог. На порозі вічності» проходили в місті Арль, розташованому на південному сході Франції в регіоні Прованс, де насправді жив Вінсент Ван Гог в останні роки свого життя.

Ван Гог. На порозі вічності

Реліз фільму Ван Гог. На порозі вічності

Світова прем’єра фільму відбулася 3 вересня 2018 року на Міжнародному Венеціанському кінофестивалі в рамках «основної конкурсної програми». Крім того, картина була показана на Міжнародному кінофестивалі в Нью-Йорку.

ЧИТАТИ ЩЕ