Docudays UA-2017 оголосив переможців

30 березня у київському Будинку кіно відбулась церемонія нагородження фільмів-переможців ХIV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

У конкурсі DOCU/ЖИТТЯ головну нагороду отримав фільм «Усі ці нерви» (реж. Дженні Ґейдж). Фільм розкриває таємне життя дівчат-підлітків, які зазвичай за жодних обставин не відкривають свої внутрішні секрети дорослим. Дівчата з усього світу заслуговують бути почутими – це ключова правозахисна проблема, що підіймається у фільмі.

Спеціальна відзнака конкурсу – стрічка «Нове життя Ґоґіти». На думку журі, режисер Леван Коґуашвілі надзвичайно близько підійшов до образу Гогіти, дуже точно зобразивши її психологічний портрет.

Головний приз у конкурсі DOCU/ПРАВА отримав фільм Якоба Пройсса «Пол приходить з-за моря: Щоденник зустрічі», що у цікавій і відповідальній манері говорить про важливу проблему, з якою сьогодні стикається Європа – масова міграція.

Стрічка Захаві Санжаві «Повернення» отримала спеціальну відзнаку в конкурсі DOCU/ПРАВА.

Головну нагороду програми DOCU/УКРАЇНА отримав фільм «Укриття» Анастасії Максимчук – незвичний портрет волонтерів, що працюють без державної підтримки.

Амбітним за формою коментарем до ідеологічних змін у суспільстві став фільм «Ленінопад» Світлани Шимко. Він отримав спеціальну відзнаку в конкурсі DOCU/УКРАЇНА.

Всього за двадцять шість хвилин два талановиті режисери стрічки «Я не тутешня» Майте Альберді та Ґ’єдре Жіките створюють багатогранний та емоційно насичений світ, який майстерно та артистично заломлюється в їхній оптиці. Фільм отримав головний приз у конкурсі DOCU/КОРОТКО.

Спеціальну відзнаку в цьому ж конкурсі отримав фільм «Ракіяда» Ніколи Іліча – за чарівний погляд на брутальне суспільство.

За надзвичайну делікатність та сміливість у дослідженні одвічної дилеми людства – пошук рівноваги між особистою свободою та відповідальністю перед дітьми, приз команди Docudays UA імені продюсера фестивалю Андрія Матросова отримала стрічка «Амазона» Клер Вайскопф.

Приз від дистриб’юторської компанії «Letter To Fest» отримав фільм «До скорого» Юлії Кочеткової-Набожняк. Це сертифікат на безкоштовну подачу фільму на 50 міжнародних кінофестивалів.

За поезію дороги, цілісність образу та відвертий портрет людини перед обличчям невідомого студентське журі відзначило фільм «5 жовтня» Мартіна Коллара.

Приз глядацьких симпатій отримав фільм Гаяне Петросян «Народжені бути вільними».

Цьогоріч у рамках Docudays UA було показано 94 фільми з 47 країн світу. Після завершення фест  традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....