«Чілдрен Кінофест» зібрав 40 тисяч глядачів

В Україні завершився 4-й Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Гостями безкоштовних показів стали близько 40 тисяч юних українців у 21 місті.

Гран-прі міжнародного конкурсу за підсумками глядацького голосування отримала стрічка «Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу» режисера Крістофера Н. Роулі з Великої Британії.

У національному конкурсі фільмів, знятих дітьми, найкращою стала анімаційна картина «Як завести котеня» семирічної Поліни Шевченко з Дніпра.
4 червня на церемонії закриття фестивалю у столичному кінотеатрі «Київська Русь» було оголошено переможців міжнародного конкурсу.

Фаворит глядацького журі, картина про юну чародійку Моллі Мун, набрала 4,7 бала з 5.

Друге місце посів український анімаційний фільм «Микита Кожум’яка» Манука Депояна з 4,67 балами.

Третє місце дісталося стрічці спільного виробництва Швеції і Данії – «Хлопчик у золотих штанях» Елли Лемхаген, – яка отримала 4,54 бала.

Традиційно, фільм-переможець був визначений шляхом прямого голосування глядачів – на вході до кінотеатру кожен відвідувач отримував бюлетень, за допомогою якого оцінював побачену картину.

На закритті «Чілдрен Кінофесту – 2017» було показано володаря Гран-прі минулого року, пригодницький фільм «Лапа» з Угорщини про собаку-рятувальника.

У цьому році на фестивалі було започатковано національний конкурс фільмів, знятих дітьми від 7 до 14 років. Організатори отримали понад 130 заявок, серед яких вибрали 10 фіналістів. Юних режисерів було запрошено до Києва, де вони особисто представили свої роботи перед спеціальним показом на великому екрані кінотеатру «Київська Русь».

Переможця визначило професійне журі у складі режисера анімації Манука Депояна («Микита Кожум’яка»), актриси Катерини Молчанової («Моя бабуся Фанні Каплан») і режисера Романа Бондарчука («Українські шерифи»).

На церемонії закриття фестивалю відбулося нагородження: звання Найкращого українського дитячого фільму року отримала робота «Як завести котеня» 7-річної режисерки Поліни Шевченко з Дніпра.

У 2017 «Чілдрен Кінофест» відбувся з 26 травня по 4 червня у 21 місті України. Частину квитків на покази було передано дітям із вразливих соціальних груп: постраждалим від конфлікту на сході України, дітям з особливими потребами, сиротам. У міжнародному конкурсі взяли участь сім європейських картин. Поза конкурсом було показано відреставровані роботи братів Люм’єрів. Послом фестивалю стала письменниця, поетеса і драматург Катерина Бабкіна. У 2018 році «Чілдрен Кінофест» відбудеться з 25 травня по 3 червня.

Генеральні партнери фестивалю: Представництво Європейського Союзу в Україні, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Державне агентство України з питань кіно і ТМ «Весела Корівка».

Подія відбувається за підтримки Посольства Королівства Данія в Україні, Goethe-Institut в Україні, Французького інституту в Україні, Посольства Латвійської Республіки в Україні та Почесних консульств у Чернігові, Львові та Одесі, Посольства Королівства Нідерланди в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства Швеції в Україні, Данського кіноінституту. Організатор – компанія «Артхаус Трафік».

Генеральний телепартнер: Піксель. Генеральний інтернет-партнер: WoMo. IT-партнер: Школа роботів. Благодійний партнер: Фонд «Інтер – дітям». Медіапартнери: Фокус, UaUa, oKino, Tochka, Хорошее кино, Salat, Діти в місті, Ресурсний центр ГУРТ.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....