Лишаючись вірним комуністом, він вболівав за свободу України. Чотири рази обираючись у Верховну Раду і активно займаючись політикою, він писав вірші. Переймаючись проблемами вітчизни, він встигав боротися і за мир на Балканах. Видаючи ледь не кожні два роки по книжці (на сьогодні в його біографії значиться більше 40 книжок поезії та публіцистики), він встигав писати і сценарії для фільмів.
Найбільшим внеском Олійника у кінематограф лишається сценарій для недознятого серіалу «Тарас Шевченко. Заповіт». Знімати його режисер Станіслав Клименко почав у 1992 році. Наразі це єдиний ігровий байопик про Кобзаря, знятий за часів Незалежності.
Творці картини чекають на відновлення фінансування стрічки, аби закінчити цей монументальний кінотвір.
Перша серія «Тарас Шевченко. Заповіт»
На основі матеріалу, який було відзнято для серіалу, була змонтована повнометражна картина «Поет і княжна» (1999). Остання розповідає про період «Трьох літ», коли поет написав біль шість своїх віршів.
У 2004 році світ побачила документальна стрічка «Саша Путря» (реж. Микола Бурнос), сценарій до якої написав Олійник. Картина розповідає про коротке, але перенасичене творчістю життя української дівчинки, ім’я якої винесено в назву. За 11 років свого життя дівчинка створила більше 2,2 тис робіт, серед яких були малюнки, вишивки, м’які іграшки, витвори з різнокольорового каміння, дерева тощо. Маленький Леонардо да Вінчі у спідничці навіть розробив креслення асфальтової дороги з Землі на Місяць.
У 1982-му році виходить анімація режисера А. Кирика «Журавлик», сценарій до якої Борис Олійник написав на основі власної поеми «Крило». Фільм розповідає про маленького хлопчика, який одного дня приносить додому птаха з переламаним крилом. Від цього вчинку хлопчик сам окриляється, тобто стає шляхетним і щасливим, адже розкривається його душа.