Український актор і випускник першої української кіношколи Ukrainian Film School Слава Бабенков знявся в серіалі Berlin Station студії Paramount Television для каналу Epix, режисером якого виступив Крістоф Шреве («Містер Робот», «Падаюча вода», «Бійтеся ходячих мерців», «Борджіа») . Зйомки проходили в угорському місті Шопрон восени. А після цього Слава поділився з Cut Insight цікавими фактами про те, як проходять зйомки «там» і чим вони відрізняються від зйомок «тут».
Якщо ти іноземний артист, то завдання студії – довезти тебе до місця зйомок. А це означає, що транспорт організовують від твого будинку до аеропорту в Києві, потім з Відня до Шопрона, і потім так само назад. Звичайно, всі витрати покриває студія.
Навіть незважаючи на те, що роль невелика, у тебе є водій, який тебе возить у готель, з готелю, на майданчик, на знімальну «базу» і так далі, щоб ти де-небудь не загубився. Все згідно таймінгу, якщо у викличній написано, що за тобою приїде водій о 15:00. То він буде стояти і чекати тебе саме в цей час.
У перший день на ресепшені в готелі мені передали Travel Pack, величезний конверт, у якому викличний на всі дні зйомок в Шопроні (близько місяця (!)), блокнот із контактами всіх членів знімальної групи, департаментів і акторів, карта Шопрона, буклет зі списком ресторанів, кафе і куди можна сходити в Шопроні, де говорять англійською, а де ні. І бонуси у вигляді брендованої сумки і крема від сонця, щоб до зйомок не згоріти. Також тобі надсилають роздрукований «затаврований» твоїм прізвищем сценарій, повністю всієї серії, а також вибірку на день.
Сценарій кожен день кладуть у твій трейлер. На випадок якщо ти забув його в готелі. А якщо ти забудеш його ще і в трейлері, його тобі дадуть на майданчику. Я не забував, але постійно запитували, чи потрібен мені сценарій.
У тебе є свій трейлер. У кожного є свій трейлер: у всіх акторів, гримерів, костюмерів, продюсера, режисера, масовки, адміністрації. При цьому все підписано, не потрібно ходити стукати в двері і дізнаватися хто де. У трейлері – душ, вбиральня, кондиціонер, холодильник з водою, вода не з холодильника.
Люди дуже цінують свій і чужий час. Навіть якщо людина, що займає на проекті високий пост, запізнюється на зустріч, щоб, наприклад, затвердити образи актора, підібрані художником по костюмах, тобі передадуть тисячу вибачень і ще раз він вибачиться особисто. Від цього стає навіть трішки незручно.
Перед зйомками до мене підійшов продюсер проекту, щоби познайомитися особисто і подякувати мені за те, що я приєднався до зйомок. Така увага до кожного члена знімальної групи надихає і мотивує.
На цих зйомках практично не використовували грим. У мого героя за сценарієм на обличчі шрами, але біль ше – нічого. Навіть у головних героїв. Немає цієї тонни тоналки, від якої ти виглядаєш як лялька. Дуже цінується справжня фактура особи.

У зйомках задіяли практично весь центр міста. Все дуже організовано і не створює незручностей мешканцям міста.
Про зйомки. На майданчик, де вже працює близько 60 осіб знімальної групи приходить режисер, вітається з усіма, кого ще не бачив. Це начебто така дрібниця, але іноді, коли з тобою ні вітаються, ні попрощаються, відчуття, що тебе ніби й не було на зйомках. Тут же в усьому йде комунікація. За сюжетом, на цей раз знімали бійку. Зайшов координатор бійок, пояснив хореографію. На локації (знімали в маленькому реальному барі) залишаються тільки актори, режисер з другим режисером і оператор. Репетиція. Вони дивляться, вносять корективи, якщо є, і потім на майданчик запрошуються всі департаменти, яких стосується ця сцена, світловики, художники, гримери. Тепер уже всі дивляться репетицію, після чого відбувається розстановка світла, реквізиту, ще одна фінальна репетиція і зйомка.
З приводу безпеки. У кадрі головний герой заходив у бар і кидав під ноги відвідувачам петарди. Це було досить голосно і страшнувато, бо петарди були різні, різної потужності, якісь оберталися, і вони вибирали, які використовувати. Режисер сідав на місце хлопця з масовки, каже, кидай мені під ноги. Повзривалися петарди, режисер встає, каже, що нормально, безпечно. І йде. Тобто він сам на собі перевірив.
Всі працюють чітко і злагоджено. Дуже сподобалася атмосфера на зйомках – приємна, спокійна. Кожен з 60 спеціалістів зайнятий своєю справою, ніхто не робить зайвих рухів. Немає незадоволених людей. І це сприяє тому, що ти ні про що більше не думаєш, окрім своєї конкретної роботи і того, як виконати її максимально добре.

Хочеться перейняти людське ставлення до всіх на майданчику. І кайф, який вони відчувають від роботи. Так, там бюджети інші і всі ці умови прописані в контракті. Але і ставлення до бюджетів інше – уважніше, свідоміше, з розумінням пріоритетів. Ці всі умови створені не для того, щоб у акторів виростала корона. Мовляв, кружляєте мене тепер все, а для того щоб ти просто добре робив свою роботу і ні на що не відволікався.
Природно, і «там» є не дуже хороші продакшени, зйомки. Але мені вдалося потрапити туди, де круто було саме все. У нас теж, останнім часом вдається потрапити на дуже добре організовані майданчики, чому я дуже радію. Але часто навіть коли робота хоч одного департаменту вилітає, то і результат стає відповідним.
Не слухайте тих, хто каже, що самопроби не працюють і що все вирішується на живому кастингу. Головне, правильно технічно зробити. Зараз всі заощаджують час, є інтернет, тому самопроби – важлива частина кастингу.
Якщо по-справжньому хотіти, потрапити на зйомки в крутий голлівудський проект – це можливо. Роботи там багато і тільки від вас, рівня знань мови і навичок, залежить, яку роль ви будете грати.