Відомий своїми архітектурними ілюстраціями італійський художник Федеріко Бабіна у своїй останній серії робіт Directportrait віддає данину поваги всесвітньо відомим майстрам кіно. Кожна з тридцяти однієї цифрової ілюстрації, виконаної в жанрі плаката, являє собою стилізований портрет режисера: від Чапліна і Бунюеля, до Тарантіно і Спілберга. В образах кінематографістів нескладно помітити різні посилання на їхні головні фільми, вміло «впроваджені» методами модерністської графіки. Сам художник пояснює, що «в цих ілюстраціях кожен режисер зроблений з кіно».

Для Стівена Спілберга художник намалював смокінг, який утримує форму акули з відкритим ротом як у “Щелепах”, а брахіозавр з “Парку Юрського періоду” повзає по його плечу.

Щоби повністю занурювати глядача у винахідницькі візуальні ефекти, Бабіна використовує елементи pareidolia – термін, використовуваний для опису того, як розум може осмислювати певні образи і сприймати знайомі візерунки, де їх немає.

Він пояснює: «Мені подобалося впізнавати профіль відомих режисерів у формах і об’єктах, які населяють їх фільми: це проста і ефективна вправа у творчості і уяві, яка розвиває «пружину думок». Він описує свою роботу як «метафора кіно, де кожна дрібниця є ключовим компонентом всієї мозаїки».