стать мамой

Найцікавіше спостерігати трансформацію жінок. Вони стають зовсім іншими – не тільки зовні, але і внутрішньо.

Ось і фотограф Вайда Маркевічуте-Разміславіце, помітивши власне перетворення, вирішила дослідити цю ідею в більш широкому масштабі. Вона створила проект під назвою «Стати матір’ю», в якому показала жінок до і після народження дітей.

Для того щоб втілити свій задум, жінка розмістила пост в Facebook. У ньому вона коротко представила проект. Відразу після цього з’явилися статті на литовських порталах. Це не змусило довго чекати! Дуже скоро майбутні матері і фотограф знайшли один одного.

Кандидаток було більше сотні. Однак Вайда з сім’єю поїхали на півроку за кордон, а коли повернулися, багато хто з жінок вже народили дітей.

Для того щоб жінка стала частиною проекту, вимагали дотримання кількох умов:

Дитина, який готується з’явитися на світ, повинна була стати для матері первістком.

Жінка зобов’язана була дати згоду на другу фотосесію – протягом перших трьох місяців після народження малюка, а також на необмежену публікацію будь-яких двох портретів.

Для проекту Вайда вибрала дуже простий формат. Вона знімала тільки верхню частину жінок (до плечей), як ніби робила фотографії для паспорта. «Я хотіла виділити жіночий погляд, – розповідає Вайда, – прибравши все, що йому заважало (тобто живіт)».

Зйомки відбувалися конфіденційно. Під час першої фотосесії в кімнаті знаходилося не більше двох моделей. Друг і візажисти допомагали фотографу з організаційними питаннями.

Для другої фотосесії була знайдена студія з колясками. Адже туди приходили жінки з немовлятами на руках. Це був найяскравіший період зйомки. У той час команда допомагала Вайді у всьому. Щоб запобігти хаос і метушню, подруга фотографа становила графіки.

Не обійшлося і без кумедних моментів. «Несподівано в студії, – ділиться своїми переживаннями Вайда, – виявилася купа молодих мам з немовлятами (деякі прийшли раніше, а деякі запізнилися). І все немовлята почали плакати одночасно. Всі члени команди відразу ж перетворилися в няньок».

стать мамой стать мамой стать мамой стать мамой стать мамой стать мамой стать мамой стать мамой стать мамой стать мамой

Фотограф дуже переживала за кожну учасницю проекту, з нетерпінням чекаючи щасливих новин. І коли остання жінка, нарешті, стала мамою, Вайда зітхнула з полегшенням і заплакала.