10 українських музикантів, які зіграли у кіно

Останніми роками українські музиканти почали активно з’являтися у вітчизняних фільмах. Більшість зірок шоу-бізу спробували себе як актори. Але дехто наважився посидіти і в режисерському кріслі.

Ми відібрали найуспішніші інтервенції наших музикантів – у кіно.

Мирослав Кувалдін

Співак активно поєднує роботу в кіно зі своєю музичною та медійною кар’єрою. У фільмі Подільчака “Las Meninas” (2008) він виступив звукорежисером. Ну, а як актор він з’являється у стрічках Шапіро «Біс Пор No» (2010) та «Кастинг» (2008), а також у ромкомі «Київський торт» (2014). Яскрава зовнішність Мирослава позбавляє критиків можливості робити зауваження його акторським здібностям.

Сергій Бабкін

Найбільш гармонійно появи на екрані виглядають саме у Бабкіна. Актор за освітою, він абсолютно природно почувається під прицілом кінокамери. Для нього не було складністю зіграти головну роль у повнометражній картині «Відторгнення» (2008). Дуже точно він втілив і типаж великого режисера у документальній стрічці «Олександр Довженко: Одеський світанок».

Руслана

Цього року культова співачка випустила вже два документальні фільми. Перший називався  «Україна в небезпеці чи Чорна книга державного терору!» та розповідав про злочини проти мітингувальників на Євромайдані. А другий вона присвятила пам’яті свого друга Скрябіна «Кузьма. Ти суперстар». Крім того, якось Руслана подарувала свій голос персонажу анімації «День народження Аліси» (2009), взявши участь у його українському дубляжі.

Серьога

Торік вийшло одразу два фільми за участю епатажного репера. Восени у прокаті можна було зустріти ромком «Одинок за контрактом», у якому Серьога з’являється у ролі суворого продюсера. А трохи раніше відбулася прем’єра сорокахвилинного фільму «Гаджйо», в якому музикант не лише зіграв головну роль, а й виступив режисером.

 

Тарас Компаніченко

Знаменитому кобзарю та лірнику нерідко доручають епізодичні ролі у кіно. Він з’являвся у фільмах «Поводир» (2013), «Богдан Хмельницький» (2007), «Чорна рада» (2000) та ін. Зазвичай екранний образ Компаніченка мало чим відрізняється від автентичного музиканта, яким ми звикли його бачити на концертах.

 

Наталія Могилевська

Минулого року співачку можна було зустріти у комедії «Київський торт», де вона зіграла по суті саму себе. Майже всі її появи в ігровому кіно пов’язані з музичними ролями. Вона неодноразово фігурувала у мюзиклах «Бери шинель…» (1998), «Снігова королева» (2003), «Дуже новорічне кіно, або Ніч у музеї» (2007) та ін. Могилевську також можна зустріти і в серіалі «Тримай мене міцніше» (2007). Крім того, співачка неодноразово виступала режисером своїх кліпів і одного разу озвучувала мультфільм під час українського дубляжу.

 

Олег Скрипка

Серед усіх музикантів Скрипка найактивніше з’являється в українському кіно. 16 квітня в прокат вийде черговий ігровий фільм за його участю – “Моя русалка, моя Лореляй” (2013). Крім того, минулого року відбулася прем’єра картини “Це я” (2014), в якій він виступив композитором. Загалом фільмографія музиканта налічує понад десять повнометражних ігрових стрічок.

Але найяскравішою появою на екранах залишається його головна роль у мюзиклі «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» (2001). Крім того, він озвучував легендарний мультперсонаж в українському дубляжі анімації «Карлосон, який живе на даху» (2002). Малюка при цьому озвучувала Ані Лорак.

 

Джамала

2014 року співачка вперше проявила себе, як серйозна драматична актриса. Зігравши одну із ключових ролей у «Поводирі», вона отримала як захоплені відгуки звичайних глядачів, так і стримані зауваження критиків. Надалі Джамала має намір ще раз з’явитися на широких екранах. Роком раніше відбулася прем’єра документальної стрічки «Життя на продаж», у якій також бере участь співачка.

 

El Кравчук

Співак уже встиг проявитися як і телеведучого, і театрального актора, і постановника, і музичного продюсера… Неодноразово він грав і в кіно. Перша серйозна, хоч і невелика, роль Кравчука була у серіалі «Слід перевертня» (2001). Після цього він з’явився в кількох стрічках Шапіро: Happy people (2002), Апартаменти (2013) і A parte (2013). Зараз триває робота над стрічкою «Зберігач пекла», в якій співак також зіграв одну з ролей.

 

Віра Брежнєва

З 2004 року практично щороку виходить за фільмом за її участю. Це можуть бути камео, як у «Ялинках», або епізодичні музичні ролі, як у «Сорочинському ярмарку» (2004). Але останнім часом Брежнєва все частіше стали доручати більш серйозні ролі. Найбільш яскраві з них – у франшизі «Кохання у великому місті» та «Джунглях» (2012).

Серед інших музикантів, які успішно спробували себе акторами в нашому кіно – Даша Астаф’єва («Окупація», «Відьма»), Іван Дорн («Закохані»), гурт 2SUNNY («Апартаменти») та ін.

+