10 кращих фільмів фентезі

Кожного Нового року ми обіцяємо собі трішки фантастики, яка рідко стає реальністю: почати займатись спортом, вивчити ще одну мову, навчитись малювати аквареллю, кинути палити. Але людська сила волі мінлива, а лінь навпаки безмежна.

Єдиним простором для того, щоб здійснювалось неможливе є фентезі. У цих фільмах все стає реальним: магія, заклинання, керування часом, магічні істоти, вигадані країни і надзвичайні здібності.

Життя Пі (2012)

Чоловік на ім’я Пі розповідає письменникові Яннові Мартелю неймовірну історію про свої пригоди після того як корабель, на якому він плив із батьками, затонув, і Пі був єдиним, кому вдалося врятуватися на шлюпці. Але життєве випробування для нього лише почалося.

Після закінчення шторму, Пі усвідомлює, що в шлюпці, крім нього, є ще кілька тварини з корабля: гієна, зебра, орангутанг і тигр. Починається боротьба за виживання і врешті Пі залишається в човні наодинці з тигром. Їм необхідно навчитися мирно співіснувати, але часом це буває вкрай непросто.

 Ніч в музеї (2006)

Весела, пригодницька комедія розповідає про історичний музей, експонати якого раптово оживають. Головний герой фільму, звичайний хлопець на ім’я Леррі Дейлі не зміг найти кращої роботи та влаштувався нічним сторожем в музеї. У першу ж робочу зміну Ларрі розуміє, що це завдання куди складніше, ніж йому здавалося.

Справа в тому, що по ночах між експонатами музею починається справжня катавасія. Ні опудала диких тварин, ні фігурки солдатів, ні військо гунів, ні навіть скелет тиранозавра не можуть вести себе культурно і чекати настання ранку. Ларрі повинен розібратися з тим, що взагалі відбувається в цьому дивному місці, ну і спробувати переконати навколишніх у тому, він не з’їхав з глузду.

Дім дивних дітей міс Сапсан (2016)

Захоплива, атмосферна екранізація казкового бестселера американського письменника Р. Ріггза розповість про важливість бути частиною команди, при цьому залишаючись собою. А також про те, що зовсім не страшно бути не таким як усі. За сюжетом Джейкоб дізнається, що всі історії, які йому розповідав покійний дідусь не вигадка.

Дівчинка, яка літає у повітрі, хлопчик, який показує кіно очима, дівчинка, яка підкорює водну стихію, а також близнюки, які вміють розмовляти без слів, – всі вони існують. Після такого відкриття Джейкоб відправляється на таємничу землю, де знаходить притулок, в якому мешкають усі ці діти з незвичайними здібностями.

Warcraft: Початок (2016)

Фільм знято за мотивами відеоігор серії Warcraft, більшою мірою за Warcraft: Orcs & Humans (1994), що оповідає про першу зустріч жителів світів Азероту і Дренору, яка виливається у війну, в якій кожна зі сторін має свою правду.

Події фільму розгортаються навколо протистояння між кланами орків та людськими королівствами. За сюжетом, світ орків от-от загине. Орда рухається через магічний портал в світ людей. Для того, аби врятувати свої клани, орки мають атакувати. З іншого боку – королівство Аз ерот Штормвінд, в якому мешкають люди. Мешканці королівства аж ніяк не раді новим гостям.

Казка казок (2015)

Навіть у казкових державах часом трапляються величезні розчарування і проблеми. Наприклад, у Королівстві Диких гір правитель так зайнятий своїми захопленнями, що готовий віддати свою красуню дочку в руки страшного орка.

А в Королівстві Долини Туманів панівне подружжя вже зневірилася у спробах завести спадкоємця, але одразу дізналося таємницю, що здатна допомогти їм. І в Стрімчаку все не так просто, як здавалося, правитель умудрився закохатися в голос старшої жінки.

Король Артур: Легенда меча (2017)

Видовищна і динамічна стрічка розповідає про молодість одного з найвідоміших англійських королів. Для цього картина переносить глядача в епоху кримінального середньовіччя, де живуть малограмотні, жорстокі і безстрашні хлопці більш схожі на сучасних гангстерів, ніж на персонажів романтичних казок для дівчат.

За сюжетом, Артур молодий розбійник, разом зі своєю бандою заробляє на околицях Лондініуму. Випадково він дізнається, що є сином короля британських островів, який був вбитий рідним братом. Оволодівши легендарним мечем «Ескалібур», Артур має помститися за батька і вбити дядька, що оволодів мистецтвом чорної магії.

Форма води (2017)

Події фільму розгортаються на початку 1960-х років на тлі Холодної війни. Самотня німа дівчина Еліза працює прибиральницею в науково-дослідному центрі в Балтіморі.

Одного разу Еліза і її колега по роботі Зельда випадково дізнаються про один унікальний об’єкт – людину-амфібію, яка була знайдена в річках Південної Америки. З цього моменту життя Елізи докорінно змінюється: жінка закохується в мутанта і допомагає йому втекти.

Аризонська мрія (1992)

Аксель працює в департаменті рибних ресурсів в Нью-Йорку. Його кузен Пол приїжджає з Аризони, щоб привезти Акселя на весілля дядька Лео. Дядько Лео хоче щоб Аксель продовжив сімейний бізнес з продажу кадилаків. Аксель спочатку хоче повернутись в Нью-Йорк, але з вдячності до дядька, який виховував його після смерті батьків, залишається.

Лабіринт Фавна (2006)

Дія у фільмі відбувається в Іспанії в травні-червні 1944 року, через п’ять років після Іспанської громадянської війни, на початку правління країною генерала Франко. Офелія – 10-річна самотня і мрійлива дівчинка – переїжджає зі своєю вагітною матір’ю Кармен у військовий табір вітчима капітана Відаля. Там Офелія зустрічає кілька дивних і чарівних істот, які стають важливими у її житті.

Оз: Великий та Могутній (2013)

Ілюзіоніст Оскар Діггс давно мріє про світову славу, та наразі змушений задовольнятися славою зірки в бродячому цирку та майстерним підкоренням сердець найбільш гарненьких глядачок та колег. Одного разу, цьому схильному до шахрайства фокуснику, вирішує допомогти сама природа.

Сильний ураган закидає його з Канзасу в чарівну країну Оз. Неочікувано для себе «прибулець» виявляється втягнутим у протистояння епічного масштабу, і йому доводиться використовувати весь свій «магічний» арсенал, з додаванням дещиці справжнього чаклунства.

+