10 фільмів, що вплинули на життя і творчість Юрія Ковальова

12 жовтня стартує прокат найбільш видовищного українського фільму року «Сторожова застава». Його режисер Юрій Ковальов в ексклюзивному інтерв’ю Cutinsight перерахував десятку фільмів, які займають особливе місце в його житті і творчості. Фільммейкер зізнався, що відібрати саме десятку з величезної кількості картин, які його вразили, було дуже непросто. «Коли я складав цей список, то звернув увагу, що більшість фільмів у ньому – це стрічки з сильними діалогами», – зазначив Ковальов.

«Опудало» (1984) Ролан Биков

Цю драму я подивився ще у школі. Тоді вона справила на мене величезне враження. Було якось боляче, дискомфортно. Це історія про жорстокість і силу духу. В основу сюжету лягла реальна історія, що сталася з онукою сценариста.

«Голка» (1988) Рашид Нугманов

Пішов на це кіно, будучи фанатом Цоя і жодного разу не пошкодував. Ця картина розлетілася на прекрасні фрази, які цитують посьогодні. Часто згадую, наприклад, вираз «Люди в світі діляться на дві категорії: одні сидять на трубах, а іншим потрібні гроші». І подібного там багато. Окрім того ця стрічка дуже цікаво і нестандартно змонтована.

 

«Кримінальне чтиво» (1994) Квентін Тарантіно

Там просто феноменальний монтаж. Кожна новела цього сюжету – цікава сама по собі. Та коли вони переплітаються між собою, то ефект посилюється в рази. Ну, і, звичайно, прекрасні візуальні та вербальні цитати.

 

«Догвіль» (2003) Ларс фон Трієр

Абсолютно дивовижна картина. Цього режисера я сприймаю виключно як провокатора. У мене завжди виникає таке відчуття, що під час фільму він підглядає за глядачем і страшно радіє, коли публіка в шоці від його екранних провокацій.

Сприймається як театральна робота. Моїм першим враженням від неї було: «Що за нісенітниця?» Та все одно продовжив дивитися і настільки втягнувся, що до фіналу пережив серйозне емоційне потрясіння. Вона дійсно зачепила за живе. Звичайно, дивує форма цієї стрічки.

 

«Все про мою матір» (1999) Педро Альмодовар

Дуже душевне кіно. З вражаючими поворотами сюжету. Навіть розплакався в кінці.

 

«Делікатеси» (1991) Жан-П’єр Жене і Марк Каро

Мене вразив стильний, оригінальний гумор цієї картини. У цих жартах багато підтекстів. У фільма приголомшлива, дуже смачна атмосфера. Потім у такому ж стилі і з деякими з цих акторів була знята «Амелі».

 

«Бійцівський клуб» (1999) Девід Фінчер

Багатошарове кіно. Я багато разів повертався до окремих фрагментів цієї стрічки. Історія боротьби з суспільством споживання, яка по суті знищує людини. Але цікаво що борючись з системою, людина може захопитися і знищити самого себе – те людське, що є в ній.

Мені подобаються всі фільми Фінчера. Проте саме «Бійцівський клуб» і «Сім» справили найбільше враження. Вражає дивовижна здатність режисера тримати в напрузі з першої ж хвилини фільму. «Сім» настільки чіпляє і занурює в історію, що в кінці я б реально розстріляв маніяка разом із Бредом.

 

«Герой» (2002) Чжан Імоу

Єдиний фільм у моєму житті, під час перегляду якого – вже десь на середині – я раптом помітив, що не пам’ятаю його сюжету. Візуальний ряд накриває настільки, що ти геть забуваєш, про що взагалі ця стрічка. І при цьому відірватися від екрану просто неможливо. Справжня магія. «Герой» мене просто обезголовив.

 

«Життя в забутті» (1995) Том Дічілло

Це фільм про кіношників і про те, як створюються фільми. Світ кіно тут показаний просто прекрасно. У ньому також море епізодів, які розійшлися на цитати. Цю стрічку просто необхідно подивитися всім, хто професійно займається кінематографом.

 

«Я – Куба» (1964) Михайло Калатозов

Цей фільм добре відомий дивовижною для того часу режисурою, безпосередньо пов’язаною з операторськими фішками – довгими однокадровими сценами, внутрішньокадровим монтажем. Разом із тим він був мені цікавий і як глядачу. Пропагандистський контекст присутній. Проте він не дратує, не ріже око, а навпаки – запалює, надихає.

 

Також у цей список хотілося би включити фільми: «Пригоди Шерлока Холмса і Доктора Ватсона: Собака Баскервілів», «Гостя з майбутнього», «Мовчання ягнят», «Великий Лебовськи», «Після прочитання спалити», «Форрест Гамп», «Орел і решка», «Пролітаючи над гніздом зозулі», «Крихітка на мільйон», «Корпорація «Святі мотори», «Термінатор»…

ЧИТАТИ ЩЕ

Крута музика в машину 2023-2024: улюблені хіти та сучасні треки

Музика і дорога – два елементи, здатні перетворити звичайну поїздку на захоплюючу пригоду. У світі автомобільних подорожей музика стає невід'ємним супутником, створюючи унікальний саундтрековий супровід...

10 п’яних комедій для хорошого настрою

На будь-якій вечірці не обходиться без гарного алкоголю. Він вносить у спілкування необхідну дозу гарного настрою і стирає тісні межі дозволеного в повсякденному житті. Іноді подібні...

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...

Найкращі фільми про Олімпіаду

Спорт тисячоліттями надихає людство на високі здобутки. Він підштовхує людей знаходити у собі нові сили та долати себе. Здійсненням цього стала Олімпіада, якій присвячено багато...