10 фільмів, що вплинули на життя і творчість Анни Акулевич

Три роки тому Анна Акулевич дебютувала у великому кіно з ігровою драмою «Це я», а сьогодні йде в прокаті вже другий її повнометражний фільм Jamala.UA. Такий динамічний творчий ритм ставить її в ряд найбільш продуктивних українських режисерів останніх років.

«У цю десятку потрапили картини, які справили на мене сильне враження як у дитинстві і юності, так і за останні роки», – зазначила Анна.

«У джазі тільки дівчата» (1959) Біллі Уайлдер

Очевидно тому, що стрічка наповнена універсальним гумором, який добре зрозумілий у будь-якій країні і в будь-яку епоху.

 

«Розсікаючи хвилі» (1996) Ларс фон Трієр

Одне з перших приголомшуючих вражень. По суті, глибоке потрясіння серйозним європейським кінематографом. А що стосується героїні, то її жертовність і трагічність змусили мене не просто співпереживати, а й страждати разом із нею.

 

«Безмовне світло» (2007) Карлос Рейгадас

Тут взагалі складна історія сприйняття. Спочатку я цю стрічку не прийняла, жорстко і однозначно. Мене збентежив фінал із воскресінням мертвої жінки, а потім, через роки, з моменту першого перегляду я повертаюся до фільму, більш того залишаюся в діалозі з ним. Можливо тому, що «чіпляє» глибинний аналіз понять вірності, зради, сім’ї тощо. Історія ніби народжує нові й нові питання. Я змушена шукати на них відповіді.

 

«Щоденник Ліпсетта» (2010) Теодор Ушев

Зовсім інше поле: і в формі, і в жанрі, і в стилі. Це серйозна авторська анімація, яку я для себе відкрила завдяки Теодору Ушеву. Це біографічний фільм про канадського режисера – Артурае Ліпсетта. Він жив у гострому конфлікті з реальністю. Таких прикладів у творчому світі вистачає, але метод Тео неочікуваний, інтимний і в той же час з елементами нової кіномови.

 

«Два в одному» (2007) Кіра Муратова

Знаю, що багато хто не прийняв цей фільм. А мені він близький. Тому що це кіно про традиційні м орал ьні проблеми, але з новим підходом до їх аналізу. Старість, розрив сімейних зв’язків, пошук любові, себе. Форма ж подачі яскрава – часом епатажна. І все це в атмосфері ліричної інтонації, яка мені дуже близька.

 

«Біч божий» (1988) Олег Фіалко

У моєму житті, як і в цьому фільмі, був перманентний конфлікт зі школою. Зокрема, з учителями, адміністрацією. Інша справа – стосунки з однолітками. Перші дотики до дружби, любові, відданості. І все це ніби підглянуто в моїй юності і винесено на екран. Тільки герої тут – хлопчаки. А найголовніше – кіно про те, як система підкоряє і ламає долю дитини.

 

«Ромео і Джульєтта» (1968) Франко Дзеффіреллі

Одне з найяскравіших кіновражень шкільних років. Подосі мої закоханості, симпатії супроводжуються спалахами кадрів, музичними фразами і образами з цього фільму.

 

«Вісім з половиною» (1963) Федеріко Фелліні

Ошо стверджує, що людина повинна прагнути до спостереження за самою собою, перебуваючи у дверних отворах кімнати, в якій відбувається дія з вами. Звісно, не пам’ятаю, дослівно… Ось так витканий і цей фільм. Фелліні прекрасно абстрагується і немов би з боку розкриває власне життя і професію, як основу цього життя: з її абсурдом, марнотою, пристрастями, безвихідю. А з іншого боку – це унікальний майстер-клас для присвячених.

 

«Древо життя» (2010) Терренс Малік

Абсолютна поезія. Я не дивлюся, а дихаю римами, образами. Фільм назавжди.

 

«Зіта і Гіта» (1972) Рамеш Сіппі

Вперше я його побачила, відправившись до кінотеатру за ручку з бабусею. А нещодавно випадково знову на нього натрапила. Вважала, що фільм назавжди пішов у минуле. Причиною тому розрив поколінь, інше сприйняття. Проте все виявилося не зовсім так. Людині не вистачає казки в реальному світі, в дорослому житті, не вистачає якоїсь середньої доброти. Тут же душа відпочиває, купаючись у торжестві справедливості.

ЧИТАТИ ЩЕ

10 кращих міні-серіалів на один вечір

Головна проблема серіалів - якщо це любов з першого погляду, то це надовго. Яке щастя, що не всі вони розраховані на 100500 сезонів, і перегляд багатьох...

ЗСЖ: мотиваційні фільми про здоровий спосіб життя

Періодично ми замислюємося над зміною свого життя на краще. Ми купуємо абонементи в зал, забиваємо холодильник лише здоровою їжею і починаємо ходити з роботи пішки....

Куди піти у Львові: 15 класних місць

Львів – місто по-справжньому дивне, цікавих місць у ньому не перерахувати, і серед них можна відібрати найкращі об'єкти, відвідати які обов'язково рекомендують екскурсоводи зі стажем. Площа...

Найкращі порноактриси 2024 року

Роки мастурбації на ту саму порнозірку стають нудними, навіть якщо вона гаряча штучка. Звичайно, вона може здивувати вас новими сценами, наприклад, першим аналом чи сексом...