«Золотий Глобус» приносить «золото»

Почнемо, як то кажуть, з кінця. Точніше, не зовсім з кінця – першу десятку за результатами прокату цього вікенду – замикає феміністський екшен-трилер «Вдови» (Widows) з 3,1 мільйонами доларів зборів у США і Канаді спільно (будемо називати ці збори «домашніми»).

А от на сьомому місці опинилася комедійна драма або драматична комедія «Зелена книга» (Green Book) з 3,9 мільйонами доларів домашніх зборів.

Ця сума, скромна на перший погляд, все ж вражає, якщо подивитися на кількість залів, у яких демонструвався фільм. Їх було всього 1181. А збори в другий вікенд фільму залишилися практично тими ж, що і в перший. Що буває дуже рідко в практиці прокату фільмів.

У чому ж секрет такого успіху цього скромного – по бюджету і сюжету – фільму?

Відповідь проста – картина, що розповідає про те, як шофера-охоронця, повного расових забобонів (Вігго Мортенсен), наймають везти по расистському Півдню США початку 60-х концертуючого там видного чорношкірого музиканта (Махершала Алі), була 6 грудня номінована на престижний приз «Золотий Глобус» в цілій низці найважливіших категорій.

Картина була номінована як кращий фільм у категорії «комедія або мюзикл», Мортенсен як кращий актор у тій же категорії, а Алі, як кращий актор другого плану («Золотий Глобус» не зазначає окремо ролі другого плану в жанрах драми або комедії/мюзиклу).

Цей касовий успіх ще раз показує, що при всій приємності отримання призів для творців кінофільмів, навіть номінації можуть зіграти (як правило, але не завжди) важливу, а то й вирішальну роль у касових результатах фільму.

Але повернемося до початку таблиці. Цей період між осінніми та зимовими святами по праву вважається млявим. І тому студії і продюсерські компанії як правило не випускають ні потенційні блокбастери-комікси і їм подібні масові розваги, так само як і фільми, які можуть претендувати на нагороди, маючи фестивальну або іншу привабливу передісторію. Що не поширюється на деякі зарубіжні ринки.

З рекордними для студії Warner результатом у Китаї завершився випуск у цій країні надводно-підводного кіно-коміксу «Aквамен» (Aquaman). Цілих 94 мільйони доларів зборів за перший же уїк-енд! Студія випускає фільм на домашні екрани тільки 21 грудня, куди він прийде вже з (позитивно) підмоченою китайської репутацією.

А тут, удома, все спокійно. «Ральф проти інтернету» (Ralph Breaks the Internet) з 16,1 мільйона доларів зборів лише злегка обійшов інший мультик «Грінч» з його 15,2 мільйонами і посів перше місце за результатами цього вікенду. Глобальні збори «Ральфа 2» тепер складають 258,1 мільйона доларів у порівнянні з 322,4 мільйонами світових зборів «Гринча» (при бюджеті останнього в 50 мільйонів).

На третє місце вийшла боксерська драма «Крід II» (Creed II) зі старіючим (по паспорту) і не старіючим (тілом і, частково, – по мамі – одеської душею) Сильвестром Сталлоне. Не в останню чергу завдяки йому, скромна за задумом та виконанням картина зібрала в цей уїк-енд 10,3 мільйона доларів і довела свої світові збори до 96,5 мільйонів. Звичайно, не нокаут, але типовий касовий нокдаун.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкрасивіші весільні сукні з кіно

У Нью-Йорку нещодавно завершився Тиждень весільної моди, на якій бренди показали сукні сезону осінь-зима 2018/2019. Але наречені частіше шукають сукню, як в улюбленому фільмі, аніж...

Як накачати прес у домашніх умовах: Ефективні вправи та поради

Прес – це одна з тих частин тіла, яку багато людей прагнуть покращити. Незалежно від того, чи ви хочете досягти рельєфного живота або просто зміцнити...

Зелений чай: яку користь він приносить

Зелений чай є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його історія налічує тисячі років, і вона широко використовується в культурі різних народів. Але окрім...

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...