Вірус б’є по прокату

Поки що важко сказати, наскільки страх (поки не паніка, слава Богу!) перед зараженням коронавірусом вплинув на касові збори минулого вікенду, але факт очевидний. Якщо порівняти результати цього вікенду з аналогічним у минулому році, то збори виявилися на повних 50 відсотків нижче.

Це порівняння трохи кульгає все-таки, тому що в минулому році в цей же календарний вікенд відкрився «Капітан Марвел», що зібрав в Північній Америці цілих 153 мільйони. А в цей березневий вікенд 2020 року Головною ударною силою був мультик «Вперед» (Onward). Такого роду «сімейні» фільми завжди пов’язують з великими касовими очікуваннями, але «Вперед» не стане блокбастером типу анімації «Холодне серце 2», що перевалила за мільярд за світовими зборами. Але «Уперед» навряд чи потягне студію Pixar назад, тому що постановочний бюджет картини був усього 20 мільйонів доларів, а вона зібрала на відкриття в Північній Америці 40 мільйонів у свій перший вікенд і посіла перше місце в прокаті.

Картина також відкрилася в 47 країнах за межами Північної Америки, але і там збори були набагато нижчими за очікування, і ось уже точно через короновіруса. Каса склала всього 28 мільйонів, що зрозуміло, оскільки в Китаї кінотеатри взагалі на замку, а на таких важливих територіях як Південна Корея, Італія або Японія в кінозалах було порожньо. В Італії, де поки не всі кінотеатри закриті, введена вимога, щоб між глядачами в залі було мінімум два порожніх крісла.

Трохи кращим виявився стан хоррора-страшилки «Людина-невидимка» (The Invisible Man) з лауреатом «Золотого Глобуса» Елізабет Мосс у головній ролі. Картина, що зайняла друге місце бюджет якої був за голлівудськими мірками мікроскопічним – 7 мільйонів доларів, скоротила свої збори в Північній Америці всього на 46 відсотків, що для такого жанру вельми непогано, і зібрала 15,2 мільйони доларів в свій другий вікенд в прокаті в 3610 залах. У 65 країнах за межами Америки було зібрано ще 17,3 мільйона доларів. При загальних 45,6 мільйонах зборів за кордоном глобальний збір склав після цього вікенду 98,3 мільйона доларів. Це явний комерційний успіх при малому бюджеті!

На третьому місці з 8,5 мільйонами зборів c 2020 екранів в Північній Америці опинився спортивний фільм «Поза грою» (The Way Back). Оригінальна назва фільму немов натякає на повернення виконавця головної ролі Бена Аффлека в вищу лігу акторів. Але, на жаль, цього не сталося. При постановочному бюджеті в 21 мільйон доларів (не рахуючи витрат на просування картини) касовий успіх картини не загрожує.

На четвертому місці з 8 мільйонами доларів з 3717 екранів мультик «Сонік у кіно» (Sonic the Hedgehog), який до теперішнього часу зібрав «удома» 140,8 мільйона доларів, а за кордоном 154,8 мільйона. А із загальним результатом в світі в 295,6 мільйона скоро перейде рубіж в 300 мільйонів доларів. Непогано, але не сенсація.

І, нарешті, на п’ятому місці з 7 мільйонами доларів опинився фільм «Поклик предків» (Call of the Wild). Глобальні збори картини з Гаррісоном Фордом, не рахуючи комп’ютерної собаки, досягли 99,6 мільйона доларів, що дуже скромно при бюджеті в 150 мільйонів. І не враховуючи реклами.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкрасивіші весільні сукні з кіно

У Нью-Йорку нещодавно завершився Тиждень весільної моди, на якій бренди показали сукні сезону осінь-зима 2018/2019. Але наречені частіше шукають сукню, як в улюбленому фільмі, аніж...

Як накачати прес у домашніх умовах: Ефективні вправи та поради

Прес – це одна з тих частин тіла, яку багато людей прагнуть покращити. Незалежно від того, чи ви хочете досягти рельєфного живота або просто зміцнити...

Зелений чай: яку користь він приносить

Зелений чай є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його історія налічує тисячі років, і вона широко використовується в культурі різних народів. Але окрім...

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...