Вонг Карвай в уповільненому русі: відео

Відеоблогер Vugar Efendi опублікував відео, в якому зібрав різні сцени з фільмів режисера Вонг Карвая в уповільненій зйомці.

Для створення такого відео автор використовував кадри з фільмів «Чунцінській експрес», «Занепалі ангели», «Щасливі разом», «Любовний настрій» «Мої чорничні ночі», «2046» та інших.

Вонг Карвай, визнаний майстер, що вміє як ніхто інший створювати на екрані романтичну атмосферу, активно користується технікою слоу-моушн.

«Відкритий всім вітрам» Вонг Карвай зі своєю ширококутною, уповільненою до 10 кадрів в секунду зйомкою, натхненням і розрахунком підкуповує як би уповільненим, як би розслабленим, але при цьому вузьким і згущеним ритмом. Цей злегка наркотичний ритм відтворює властивість людської свідомості: коли відбувається щось доленосне, час уповільнюється, стискається в образи, які потім переслідують в пам’яті.

Особливо виразна одна зі сцен його фільму «Любовний настрій».

Щоб підкреслити любовні переживання, які відчувають головні герої, перед їх скороминущої зустріччю у вузькому сходовому проході вони протягом двох хвилин в уповільненому режимі тоскно тиняються в кадрі.

Слоу-Моушн здатний створювати романтичну ауру і передавати особливу інтимність моменту.

Це настрій притаманний всім роботам Карвая. Це любов, якої не існує в реальному житті, але яку всі ми мріємо відчути. Він говорить про єдину любов, яка тягнеться з минулого через сьогодення, тінню на стіні миготить в майбутньому і знаходить нову форму навіть у вигаданому світі.

У кожному його фільмі – свій настрій, колір, швидкість зміни кадрів і планів. Багато хто сходиться на думці, що блискучий візуальний ряд – це заслуга більше оператора, ніж режисера.

Те ж говорять і про Вонг Карвай та Крістофера Дойл, який був оператором більшості фільмів. Але відмінність в тому, що Карвай не приховує важливості операторської роботи, називаючи Дойла членом своєї сім’ї.

Підхід до візуального оформлення фільмів Карвая можна порівняти з живописом, багато хто називає манеру зйомки Дойла акварельною.

ЧИТАТИ ЩЕ

YouTube-канал «Однією правою»: цікаві подорожі по Україні та світу

У тревел блозі «Однією правою» харків’янин Влад подорожує по світу та цікаво розповідає про все, що бачить під час своїх пригод. Мандрівник робить акцент на...

Скажене весілля 2: дивитися онлайн

Події комедії Скажене весілля 2 розгортаються через рік після карколомних пригод, показаних у першій частині стрічки. Українська родина Василя Середюка радо прийняла чорношкірого французького зятя...

Шляхетні волоцюги: дивитися онлайн

Смішна львівська комедія «Шляхетні волоцюги» розказує про двох підприємливих батярів на імена Мірек і Бодя. Їх гасло, яким вони керуються приймаючи будь-які життєві рішення, -...

Від Венери Мілоської до Кардашьян: як змінювалися стандарти краси

Режисер Анна Гінзбург зняла анімаційний короткометражний фільм «Що таке краса?». Раніше режисер зняла фільм «Інтимні частини», заснований на документальних інтерв'ю. Він присвячений сексуальності прямо. Різні аніматори...