киносъёмки

22 вересня, в рамках KIEV MEDIA WEEK планується круглий стіл в Київміськадміністрації «Столиця України – столиця кіно». Українська кіноасоціація заручилася підтримкою Віталія Кличка і його колег в КМДА для ініціювання питання про спрощення дозвільних процесів для продакшн-компаній у Києві.

Метою круглого столу «Столиця України – столиця кіно» стане ініціатива створення міської кінокомісії, завдяки якій спроститься видача дозволів для зйомок у Києві. Кінокомісії також займеться залученням інвестицій та просуванням міста Києва як перспективної локації для зйомок міжнародних проектів.

Про те, що кіновиробництво в Києві і в Україні є однією з прибуткових статей бюджету міста, відомо давно. За словами Максима Асадчева (Pronto Film) продакшен-компанія, в середньому, на місяць витрачає на проживання іноземних фахівців порядку 3000-5000 євро. Це якщо мова йде про зйомки реклами. Якщо знімається фільм, то приїжджає близько 25-30 чоловік на 30-50 днів. Середня вартість проживання людини – 100 євро в день.

«Введення пільг для кіновиробництва, повернення частини кваліфікованих витрат, витрачених в місті, спрощення дозвільних процедур і наявність єдиного вікна для подачі заявки на дозвіл зйомок у Києві – все це допоможе розширити список студій і продюсерів, готових розглядати Київ як локацію для своїх зйомок, а українські кінокомпанії – як партнерів для копродакшена. Результатом стане зростання економіки міста за рахунок коштів, які витратять в місті знімальні групи», – йдеться в прес-релізі.