У бій йдуть лише старі

Цікаво, що минулий вікенд був виграний як за кордоном так і вдома, в Північній Америці (США і Канада спільно), запеклими (сказати старіючим буде некрасиво і не політкрректно) зірками. «Форсаж: Хоббс і Шоу» (Hobbs & Shaw) дебютував у Китаї з значними 106 мільйонами доларів. Виконавці заголовних ролей Дуейн Джонсон (Хоббс) і Джейсон Стейтем тепер наближають дев’ятий фільм франшизи до 600 мільйонів доларів світових касових зборів.

На «домашньому» фронті домінувала зірка екшену приблизно з тієї ж вікової категорії Джерард Батлер, чий фільм «Падіння ангела» (Angel Has Fallen) зібрав у США і Канаді 21,3 мільйона доларів. При тому, що фільму, в якому Батлер знову рятує президента США, як і в попередніх двох фільмах цієї франшизи – цього разу від поганих американців, що працюють на ще гірших росіян – передбачали збори на відкриття значно менше 20 мільйонів.

В даному випадку, як і з «Хобс і Шоу» не спостерігається ніякої втоми глядачів від «сіквеліта», хвороби сіквелів, властиві останнім часом окремим іншим франшизам.

Відносний успіх «Падіння ангела» підживлювався більш старшою аудиторією, якій зрозумілі болячки старіючого рятівника вітчизни Батлера і майже відповідає дебюту «Падіння Лондона» в 21,6 млн доларів в 2016 році (без урахування інфляції). Майже половина покупців квитків була віком у 35 років і старше, в той час як аудиторія була майже порівну розділена за статтю, що не типово для підліткових екшенів. Перший фільм франшизи «Падіння Олімпу» дебютував у 2013 році з 30,4 мільйонами доларів.

Популярний комедійний хіт із елементами поганого смаку (читай вульгарності) студії Universal «Хороші хлопці» (Good Boys) зійшов на друге місце в свій другий вікенд зі збором у 11,8 мільйона. Тепер «домашня» каса картини досягла 42,6 мільйона і 49 мільйонів у всьому світі.

Ще один новачок у прокаті, картина з релігійними овертонами «Переможець» (Overcomer), від студій Sony і Affirm Films, також перевершила очікування, отримавши 8,2 мільйона доларів. І тут найбільший сегмент аудиторії (28 відсотків) був віком 55 років і старше. Як бачите, релігія не найпривабливіший елемент у кіно для молоді, яка робить картини блокбастерами.

Також не дивно, що «Переможець», як і «Падіння ангела», найкраще прокочувалися в центрі і на півдні США, де населення релігійніше і патріотичніше, ніж на берегах океанів.

У свій сьомий вікенд диснеївський «Король Лев» зібрав 8,15 мільйона доларів і тепер його «домашній» збір досяг 510,6 мільйона доларів. Не виключено, що після того, як збори за вихідні підрахують до останнього цента, «Лев» витіснить «Переможця» з третього місця на четверте. У всьому світі левовий блокбастер вже зібрав 1,5 мільярда доларів, ставши всього лише дев’ятим фільмом в історії з таким результатом. У понеділок картина перетне позначку зборів у мільярд доларів за межами Америки.

І, нарешті, картина «Одного разу… в Голлівуд» перевершила «Безславних виродків» і стала другим за зборами фільмом режисера Квентіна Тарантіно в Північній Америці зі зборами в 123,2 мільйона доларів. За кордоном у 55 країнах додалося ще 28 мільйонів на загальну суму в 116,6 мільйона. Глобальний збір фільму тепер 239,8 мільйонів.

ЧИТАТИ ЩЕ

Євробачення: Історія Вогняної саги – дурна, але чесна комедія про пісенний конкурс

Комедія «Євробачення: Історія Вогняної саги» хльостко висміює все банальне і недолуге, що є в цьому пісенному конкурсі. Але разом із тим і ефектно виділяє сильні...

Як накачати ноги за допомогою фітнес-резинок

Фітнес-резинка - це напрочуд ефективний і зручний інструмент для тренування ніг. Незважаючи на свою простоту, вони надають широкий спектр вправ, здатних ефективно накачати та зміцнити...

Фітнес-резинки для рук: новий погляд на зміцнення м’язів

Фітнес-резинки стають все більш популярним засобом для тренувань, надаючи можливість ефективного зміцнення м'язів у домашніх умовах. Хоча вони спочатку були використані для тренування ніг та...

Фітнес гумка: вправи для спини, які зміцнять м’язи

Виконання вправ з еспандером для спини є ефективним способом зміцнення та тренування м'язів спини, а також сприяє підтримці здоров'я хребта. У сучасному світі багато хто...