Почесного «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю цього року отримає американський актор Віллем Дефо. На фестивалі в рамках спеціальної програми Homage покажуть кілька фільмів з Дефо, зокрема «Антихрист», «Міссісіпі у вогні», «Остання спокуса Христа» та інші.

Актор багато років є близьким другом фестивалю. Він неодноразово приїжджав на огляд як учасник програм. А також був членом журі в 2007 році. Директор Берлінале Дітер Косслік повідомив, що з нетерпінням чекатиме зустрічі з Дефо, щоб вручити йому почесного «Золотого ведмедя» в знак визнання його досягнень в індустрії.

68-й Берлінський міжнародний кінофестиваль пройде з 15 по 25 лютого. Журі очолить німецький режисер і сценарист Том Тиквер.  Огляд вперше відкриється не фільмом, а мультфільмом. Ним стане «Собачий острів» Андерсона, ролі в якому озвучили Білл Мюррей, Тільда ​​Суїнтон, Йоко Оно.

А церемонія нагородження пройде 20 лютого. Після неї відбудеться показ фільму «Мисливець» з Дефо в головній ролі.

Віллем Дефо брав участь в більш ніж 100 кінопроектах. Кінокар’єра артиста почалася 1981 року, коли він зіграв у фільмі «Ворота раю», Але проривом у його кар’єрі стала роль сержанта Еліаса у стрічці «Взвод» (1986).

Серед інших його картин – «Тінь вампіра», «Не спійманий – не злодій», «Готель «Гранд Будапешт» та трилогія про Людину-павука.

Вперше Дефо номінували «Оскар» за, вже згадувану, роль сержанта в стрічці «Взвод». У 2000 році його було номіновано на «Оскар» та «Золотий глобус» за роль у картині «Тінь вампіра». Втретє актора номінували на «Оскар» за кращу чоловічу роль другого плану цьогоріч.