Три польських фільма на Docudays UА

Із 20 по 26 березня триватиме Фестиваль документального кіна про права людини Docudays UА. В його рамках буде показано три польські фільми, варті уваги.

«Де я» (WHERE I CAN’T BE FOUND)

Режисер: Ар’юн Тальвар,  Польща, Індія, 2014

Фільм показує один день життя аскета, що мандрує долиною, розташованою у південній Індії. На своєму шляху він зустрічає численних жителів цього регіону. Пізніше повертається до свого укриття, де в спокої продовжує життя.

 

«Точка відліку» (STARTING POINT)

Режисер: Міхал Щесняк,  Польща, 2014

Анета почала бунтувати, коли їй було 19 років. До в’язниці потрапила за вбивство. Дев’ять років потому, під час ув’язнення, вона починає працювати опікункою. Щодня Анета виїжджає за стіни в’язниці до будинку спокійної старості, щоб доглядати за хворою ревматизмом пані Хеленою. Розмови з підопічною помагають Анеті зрозуміти, як багато вона має і допомагають повірити в себе перед важким випробуванням, що чекає на неї.

 

«Верка» 

Режисер: Павел Лозінський, Польща, 2014

Звідки береться людська самопожертва? І де її межі? Дорога життя героїні цього документального фільму не вистелена трояндами. Від світанку до ночі її день наповнений черговими обов’язками і робота на сірниковій фабриці – це лише короткий епізод цього дня. Жінка намагається виправити помилки минулого. Разом з чоловіком вони приймають рішення опікуватися неповносправною Веронікою. Камерно, тихо, подалі від великих слів ведеться щоденна боротьба, що вимагає справжньої самопожертви.

 

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестивалю документального кіно про права людини. До участі у кінофестивалі запрошено визнаних кіномитців, а також молодих талановитих сценаристів, режисерів та продюсерів з Європи, Америки, Азії та Африки.

Після завершення основного фестивалю у Києві Docudays UA подорожує країною. Щороку Мандрівний фестиваль Docudays UA відвідує близько 200 українських міст і містечок.

+