СУК, на якому сидять кіномани

Протягом трьох років проводяться покази Сучасного Українського Кіно (СУК). Ця ініціатива вже стала впізнаваним брендом, а тепер претендує і на звання справжнього тренду. Окрім щотижневих показів у столичному кінотеатрі «Ліра», фільми СУК активно показуються як в інших містах України, так і за кордоном. Натхненник цього проекту – молодий режисер Валерія Сочивець – розповідає про те, як СУК переріс у справжнє відгалуження українського кінематографа.

Покази СУК проходять вже більше трьох років. А з чого все починалося?

Я почала допомагати організовувати покази фільмів молодих українських режисерів на Гогольфесті. Для цього я збирала фільми серед студентів КНУКіМ ім. Карпенка-Карого, в якому навчалася. Адже крім самих студентів і викладачів ці фільми зазвичай ніхто не дивиться. А коли ми почали проводити публічні покази, то я помітила, що глядачам цікаво поспілкуватися з авторами цих робіт. З часом до мене почали підходити люди з проханням організувати подібні покази в інших містах України та за кордоном. Так покази СУК відбулися вже в Іспанії та Англії.

А іноді і в саму програму СУК потрапляють фільми з інших країн.

Після того, як ми почали їздити зі своїми фільмами на фестивалі за кордон, то стали привозити звідти іноземне кіно. У себе в університеті ми такі стрічки ніколи не побачимо – подібні покази у нас не проводяться. А даремно, адже дивитися кіно закордонних колег – теж гарне навчання.

СУК – це майданчик, на якому свій фільм може показати практично будь-який український режисер?

Так. Ми переглядаємо величезну кількість короткометражок від найрізноманітніших режисерів, щоби обрати дійсно вартісні роботи. Серед них є фільми аматорів і студентів, є треш і картини професіоналів. Ми показуємо абсолютно будь-яке кіно, щоб була зрозуміла загальна картина сучасного українського кінематографа. Після кожної стрічки глядач може поспілкуватися з її автором. Можливість задати своє питання і поговорити з режисером – саме те, на що публіка стала йти. Людям цікаво обговорити кіно.

Ваш альманах розгойдує упередження про те, що саме в Києві знімається левова частка українських короткометражок. Скільки фільмів із регіонів у вашому проекті?

Останнім часом у нас з’явилося багато львівських фільмів. Є також картини про кримських татар, зняті в Криму. І цим географія нашого репертуару далеко не обмежується. Варто відзначити, що студентські стрічки – переважно київські, бо в інших містах немає кіношкіл.

Окрім Києва, в яких ще містах ви вже показували програму СУК?

У Вінниці, Самборі, Дніпропетровську, в Білій Церкві… Зараз плануємо ще кілька міст. Це поки одиночні покази, але ми прагнемо проводити їх на регулярній основі.

Хто найчастіше ходить на покази СУК?

Основа нашої глядацької аудиторії – студенти столичних ВНЗ, а також люди, що цікавляться українським кінематографом. Нерідко в залі можна побачити відомих кінокритиків, акторів, режисерів та інших діячів культури. Наприклад, на останній показ СУК прийшла Джамала.

ЧИТАТИ ЩЕ

Сідні Суїні відклала весілля з Джонатаном Давіно: кар’єра, чутки та реальні причини

Весілля Сідні Суїні та Джонатана Давіно відкладено — що відомо? Зірка серіалу Ейфорія Сідні Суїні офіційно відклала весілля зі своїм нареченим Джонатаном Давіно. Як стало відомо,...

Чому музика завжди матиме значення: її вічна роль у культурі та ідентичності

Музика — це не просто мистецтво чи розвага, це частина самого людського буття. Вона супроводжує людство з найдавніших часів, змінюючи форми, але залишаючись незмінно важливою....

Греннелл заявив, що ядерні боєприпаси України належали Росії

Річард Греннелл - колишній посланець Дональда Трампа, заявив, що ядерні боєприпаси, яки Україна передала в межах Будапештського меморандуму в 1994 році, належали Росії. Однак ці боєприпаси...

Зраджена Україна: Як Захід не виконав своїх обіцянок

Україна давно відчула на собі бездіяльність та нехтування з боку Заходу, і ця зрада не почалася з президентства Дональда Трампа. Після розпаду Радянського Союзу та обіцянок...