ЛГБТ-мультфільм потрапив на студентський «Оскар»

Американська Кіноакадемія оголосила фіналістів щорічного студентського «Оскара» (Student Academy Awards). Серед них опинилася і анімаційна робота “У ритмі серця” (In a Heartbeat), створена двома студентами-аніматорами – Бетом Девідом (21 рік) і Естебаном Браво (24 роки) за допомогою краудфандінга на Kickstarter.

Це чотирихвилинна історія про рудого хлопчиська, який не знає, що робити зі своїми почуттями до найпопулярнішого хлопця у школі. Через що у головного героя оживає серце.

Мультфільм був опублікований на Youtube 31 липня і швидко завоював популярність – за перший тиждень його подивилося більше 20 мільйонів чоловік. У разі потрапляння в список остаточних переможців, робота отримає авто матичну кваліфікацію для розгляду в основному оскарівському конкурсі.

Серед фіналістів міжнародного конкурсу представлені роботи студентів кіношкіл із Німеччини, Китаю, Великобританії, Мексики, Італії, Угорщини, Швейцарії та Нідерландів. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 12 жовтня.

Студентський «Оскар» був заснований Академією в 1972-му році, для підтримки кінорежисерів зі спеціальних коледжів і університетів, які не мають великого досвіду. Переможці отримують грошовий грант і спеціальну нагороду – медаль одного з трьох рангів: золоту, срібну і бронзову.

На сьогоднішній день нагорода вручається в семи категоріях – 4 серед національних кіношкіл у розділах анімації, документалістики, ігрового та альтернативного фільмів і 3 інтернаціональних категорії – анімація, документалістика та ігровий фільм.

Участь в інтернаціональному конкурсі може приймати студент одного з навчальних закладів, визнаних асоціацією CILECT (The International Association of Film and Television Schools) або студент-конкурсант не менше трьох кваліфікаційних кінофестивалів.

У різний час лауреатами студентської нагороди ставали один із засновників студії Pixar Джон Лассетер і одна з її ключових фігур Піт Доктер, творець серіалу “Південний парк” Трей Паркер, постановник цілої низки знакових картин Роберт Земекіс, а також Спайк Лі і Кері Фукунага.

+