23 листопада в український прокат виходить фільм «З любов’ю, Вінсент»

23 листопада в українських кінотеатрах стартує прокат першого в історії повнометражного анімаційного фільму, кожен кадр для якого був намальований олійними фарбами і стилізований під роботи Ван Гога. В основі фільму – натюрморти, пейзажі, герої 120-ти картин художника і листи з його особистого архіву.

Прем’єра стрічки відбулася минулого місяця рамках Одеського міжнародного кінофестивалю. Робота над фільмом тривала протягом семи років. Художники, що працювали над фільмом, створили більше 65 тисяч картин, максимально наближених за стилем до робіт  Ван Гога, також створювали точні копії його полотен, але подекуди доводилось їх адаптовувати, добавляти певні елементи, змінювати чи збільшувати.

Всього над стрічкою працювало 115 художників з 19-ти країн, серед яких було і 13 українських митців. Українська команда створила більше дев’яти тисяч картин, що дорівнює 15 хвилинам фільму.

Авторами сценарію та режисерами фільму є Хью Велчман та Дорота Кобіела, виробництвом займалась польська компанія BreakThru Films та британська Trademark Films. Бюджет картини – п’ять мільйонів євро.

Ця робота дозволяє не лише оживити полотна генія, але і відтворити його внутрішні переживання.

+