drive in cinema
drive in cinema

Кінотеатри в CША поступово повертаються до життя. До п’ятниці, 15 травня було відкрито 200 театрів, майже вдвічі більше, ніж у минулі вихідні. Зрозуміло, що серед них домінують drive-in театри для автомобілістів, і наразі їх відкрито близько 150 з 306 наявних у країні. Зараз відкрито також близько 50 залів в закритих приміщеннях. У Техасі на сьогоднішній день найбільша кількість (29) drive-in і звичайних відкритих кінотеатрів. Арканзас, Джорджія, Оклахома і Південна Дакота, де уряди штатів почали пом’якшувати вимоги соціального дистанціювання, пов’язані з пандемією коронавірусу, також відкрили ряд кінозалів.

Три найбільші мережі країни – AMC, Regal і Cinemark були закриті в середині березня, коли виникли побоювання з приводу пандемії. Очікується, що більшість кінотеатрів у країні не відкриються до середини літа, а основні релізи не будуть випущені до 17 липня, коли студія Warner Bros. планує відкрити «Довід» (Tenet) режисера Крістофера Нолана. Disney планує відкрити свій екшен «Мулан» 24 липня.

Кінотеатри Megaplex, розташовані в штаті Юта, почали вирішувати бронювати театри для приватної оренди. До 20 членів сім’ї зможуть знімати зали в чотирьох кінотеатрах Megaplex для приватного перегляду нових або класичних голлівудських фільмів. Ці театри відкриті тільки для бронювання, а всі інші локації Megaplex залишаються закритими.

Тепер давайте поглянемо за межі Північної Америки. Відкриваються кінотеатри в Ленінградській області Росії. В Італії театри відкриваються з усіма необхідними пересторогами. Норвегія в минулі вихідні стала однією з перших країн Євросоюзу, після Чехії, яка відкрила кінотеатри після локдауна. Правда, мова йде про три десятки об’єктів, це лише 15% від їх загального числа в Норвегії (200 кінотеатрів і 483 екрани). Уряд дозволив їм відкритися з 7 травня, але для багатьох прокатників виявилося недоцільно відновлювати бізнес через обмеження (не більше 50 глядачів на зал). Але ті, хто відкрився, продали пристойний відсоток крісел. Так Ringen Kino в столиці країни Осло, у вихідні продав 96% квитків. Згідно зі статистикою, що збиралася раніше, звичайна заповнюваність цього кінотеатру в вихідні становила 52%. Але, звичайно, в абсолютних цифрах нинішні дані становлять лише половину звичайних продажів.

В цілому за минулі вихідні нововиявлені кінотеатри взяли всього близько 7,2 тис. глядачів. Ці перші дані далекі від рекордних, але вони говорять про певний глядацький інтерес, отстутствия якого так боялися після карантину і страхів з ним пов’язаних. Це можливо спонукає відкритися і інші кінотеатри. Очікувалося, що в ці вихідні відкриється на порядок більше театрів. Статистика показала, що в згаданому раніше Ringen Kino вже розпродані квитки до кінця тижня, зокрема на лауреата «Золотого Глобуса» Паразити, корейського режисера Пон Чжун Хо. Норвезька прокатна компанія Nordisk Film в минулий вікенд відкрила ще 11 кінотеатрів в 20 містах цієї північної країни, що раніше дотримувалася дуже строгого карантину.