У творчості письменника щільно поєднувалися робота у літературі і кінематографі. Він виступив сценаристом, консультантом, натхненником та навіть співпостановником у більш ніж десяти документальних стрічках. Загальна риса цих картин – гостросоціальна тематика.
Найпомітнішим фільмом серед них стала документальна робота «Зона особливої уваги» (2007), яка створювалася під керівництвом режисера Максима Суркова. Знімалася вона у Прилуцькій виховній колонії. У цій стрічці Покальчук виступив ідеологом.
Картина показує панораму життя у колонії через численні інтерв’ю з підлітками, що відбувають там строк. Показуються на екрані також малюнки та вірші цих дітей.
Бекграундом письменника у роботі над цією стрічкою став п’ятнадцятирічний досвід опіки над хлопцями цієї виховної колонії. Покальчук навіть видавав квартальний журнал «Горизонт», у якому друкувалися поезії, життєписи та малюнки талановитих в’язнів колонії.
За словами Покальчука, справжні злочинці складають лише близько 10% усіх ув’язнених там хлопців. А інші – не більш ніж жертви суспільної неуваги. І фільм спрямовано саме на те, щоб підкреслити цю проблему.