Наче й не було епідемії!

Росіяни йдуть! Цими вихідними Чорна вдова (Black Widow) зі відразу чотирма «російськими» супергероями (з них троє – жінки!) Перемогла в прокаті в Північній Америці, заманивши в кінотеатри найбільшу аудиторію з усіх фільмів, випущених в епоху пандемії. Залежаний «на полиці» кінокомікс від студій Disney / Marvel зібрав 80 мільйонів доларів в 4160 кінозалах в свій так довго відкладався дебют.

Перенесення релізу Чорної вдови Діснеєм на літо 2021 року виявився розумним ходом, оскільки пройшло достатньо часу, щоб значна частина населення США пройшла повну вакцинацію і масово потягнулася в кінотеатри. При соцопитуваннях 76% потенційних глядачів заявили, що тепер їм не страшно йти в кіно.

Тут важливо відзначити, що 80 мільйонів це далеко не всі гроші, принесені картиною. За додаткову плату в 30 (!) доларів), вона була доступна цілодобово на стрімінговом сервісі Disney + з моменту випуску в кінотеатрах. Це безсумнівно, кілька скоротило касові збори в перший вікенд, але вперше в історії таких «гібридних» релізів Disney повідомив, про додаткові збори в розмірі 60 мільйонів доларів плюс до 80-и. Для світової прем’єри фільму студія Disney явно використовувала ці «потокові» збори щоб розрекламувати Чорну вдову як перший фільм, який перевищив 100 мільйонів доларів в перші ж дні релізу під час пандемії. Звичайно, ця похв альба кульгає в порівнянні з попередніми блокбастерами епохи пандемії, включаючи Форсаж 9 (F9) і Тихе місце 2 (A Quiet Place Part II), оскільки ці два фільми досі не виходили на стрімінга і всі їхні прекрасні збори тільки з кінотеатрів .

Після двох тижнів на вершині, Форсаж 9 зійшов на друге місце з 10,88 мільйона доларів за вікенд, в результаті чого до кінця його третього вікенду збори в Північній Америці досягли 141,33 мільйона доларів. Третє місце зайняв мультик Бос-молокосос 2 (The Boss Baby: Family Business), з 8,7 мільйона доларів, в результаті чого загальний збір цього сиквела «дому» склав 34,7 мільйона доларів.

Чорна вдова заробила додатково 78,8 мільйона доларів за цей вікенд за в 46 країнах. І це, що важливо, без Китаю, де дата релізу ще не визначена. Кращі збори включають 12,7 мільйона доларів в Південній Кореї, 9,7 мільйона доларів в Великобританії, 6,9 мільйона доларів у Франції, 5,3 мільйона доларів в Австралії і 4,8 мільйона доларів в Мексиці. Закордонний збір F9 перевищив 400 мільйонів доларів в ці вихідні після ще 13,61 мільйона доларів, в результаті чого його загальна каса за кордоном склала 400,48 мільйона доларів, а глобальне охоплення – 541,8 мільйона доларів. І це не межа – відкриття картини в ключових країнах ще попереду, в тому числі у Франції (14 липня), Німеччини (15 липня), Японії (6 серпня) і Італії (18 серпня).

+