captum

У рамках канського кіноринку відбудеться прем’єра нової стрічки Анатолія Матешка «Полон». Показ заплановано на 16 травня у Палаці фестивалів у залі «Palas H».

За словами режисера, картина про війну на Донбасі розповідає про один день у полоні. У центрі сюжету – вчитель хімії, котрий став садистом у зоні бойових дій. Цю роль зіграв Володимир Горянський. Відправившись у зону АТО за своїми синами-заручниками, він потрапляє в угрупування, де мав би бути його син. Та в результаті він і сам стає катом, отримавши позивний «Хімік».

Напередодні зйомок проходило кілька репетицій. «Ми вийшли і за 7 днів зняли повнометражний фільм тому, що кожен актор знав, що йому робити, всі актори вжилися в роль і буквально тижнями не виходили з неї. Для мене це був дуже важливий режисерський експеримент та й актори дуже сумували за такою роботою  в Україні. Для нас це була така собі творча лабораторія», – розповідає режисер.

Головні ролі у картині зіграли Остап Ступка, Лариса Русна, Дмитро Суржиков, Володимир Горянський та ін. Всього у фільмі 12 персонажів. Продюсер картини – Олександр Ітигілов. Зйомки проходили у 20 км від Києва.

Творці картини сподіваються, що у широкий прокат вона вийде восени. За словами Андрія Халпахчі, її українська прем’єра пройде на фестивалі «Молодість».