Кращі документальні фільми року покажуть в Одесі й Херсоні

У кінці серпня в Одесі та Херсоні покажуть найкращі документальні фільми року – DOCU/ХІТ. Це чотири хіти цьогорічного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Фільми розповідають про пастора з Маріуполя, засновників Ґрінпіс, шерифів з українського села Cтара Збур’ївка та примарну Північну Корею.

Це чотири документальні стрічки: «Майже святий» Стіва Гувера, «Як змінити світ» Джеррі Ротвелла, «Українські шерифи» Романа Бондарчука та «У променях сонця» Віталія Манського.

В Одесі фільми можна буде побачити з 20-го по 23-тє серпня в «Зеленому театрі» (Парк ім. Т. Шевченка), а з 25-го по 28-ме – у Вітальні Hub (вул. Грецька, 1а).

У Херсоні покази пройдуть з 25-го по 28-ме серпня в Мультиплексі ТРЦ «Фабрика» (вул. Залаегерсег, 18).

В Одесі покази стартують фільмом «У променях сонця» Віталія Манського. Для того, щоб знімати в одній з найзакритіших країн світу – Північній Кореї, режисер погодився фільмувати за наперед написаним сценарієм про життя восьмирічної школярки в Пхеньяні. Утім місцеві партійні робітники навіть не могли уявити, яку «послугу» зробили Манському.

А в Херсоні DOCU/ХІТ відкриється фільмом «Українські шерифи» Романа Бондарчука. Історія про героїв з Херсонщини – призер найбільшого фестивалю неігрового кіно в Європі IDFA. Це фільм про самоорганізацію громади в складний для країни час. Двоє шерифів зі Старої Збур’ївки, не чекаючи приїзду міліції чи інших служб порятунку, допомагають односельцям вирішувати будь-які проблеми. Одразу після показу стрічки глядачі матимуть можливість поспілкуватися з героями фільму.

Не менш захопливий і відвертий «Як змінити світ» Джеррі Ротвела – ще один хіт цієї добірки. Фільм розповість про ініціативу, що народилася силами кількох ентузіастів. 1971 року компанія друзів попливла до зони ядерних випробувань: їхній протест сколихнув світ, започаткувавши Ґрінпіс та визначивши сучасний рух зелених.

А от «Майже святий» Стіва Гувера стане для глядача справжнім трилером про український Маріуполь, який продюсував найзагадковіший голлівудський режисер Терренс Малік. Головний герой – священик і місцевий авторитет Геннадій Мохненко – зробив собі ім’я, силоміць забираючи бездомних дітей-наркоманів з вулиць міста. Та із часом домівка для безхатченків перетворилася на Республіку Пілігрим, яка живе за власними законами.

DOCU/ХІТ – новий фестивальний проект, який згодом планує стати повноцінним прокатом документального кіно в Україні. На початку літа покази з аншлагами відбулися в п’яти містах України.

«Документальне кіно стає все більш глядацьким. До нього вже не ставляться лишень як до фіксації подій чи до «голів, які щось там говорять». Глядач на свій подив виявляє, що документальний фільм може бути жанровим, авторським, художнім, – зазначає Катя Лачіна, координаторка проекту DOCU/ХІТ. – Покази, які відбулися в Києві, Харкові, Львові, Дніпропетровську та Маріуполі, показали, що аудиторія підтримала нашу ініціативу й по-справжньому відгукнулася на реальні історії про людей, які є агентами змін. Адже ці фільми про те, що життя змінюється тут і зараз, що кожен з нас здатен на такі зміни в будь-яких масштабах – починаючи із себе й закінчуючи всією планетою. Головне – уміти співпереживати й бачити трохи більше».

ЧИТАТИ ЩЕ

Інфографіка: Скільки коштує Оскар?

Уперше премію Американської кіноакадемії "Оскар" вручали 16 травня 1929 року. На цьому заході було присутньо всього 250 людей і тривав він лише 15 хвилин. Минули...

Новонароджені діти та звірята: Красиві фото

Фотографувати новонароджених дано не кожному, і Суджата Сетіа стала одним із небагатьох фотографів у Лондоні, які спеціалізуються саме у цьому напрямку. Вона вважає, що кожен...

Який шоколад найкорисніший: темний, білий чи молочний

Шоколад – це одна з найулюбленіших і найпопулярніших солодощів у всьому світі. Однак не всі види шоколаду однаково корисні для здоров'я. Різні види шоколаду містять...

Зоряне небо: красиві фото

Краєвиди нічного неба – одні з моїх улюблених фотографій. Цікаво спостерігати за тим, як Чумацький Шлях вигинається у темному місці над головою, та й узагалі...