Кінофестиваль «86» покаже на Донбасі кращі документальні фільми про міста

З 31 серпня по 10 вересня у містах Донецької та Луганської областей в рамках проекту “86: Післямова” пройдуть покази найкращих документальних стрічок міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”. Частину робіт приїдуть представляти самі режисери та герої фільмів.

Програма “86: Післямови” складається з короткометражок учасників кіномайстерні MyStreetFilms, яку вже три роки проводять у межах міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”. Молодим режисерам пропонують зняти історію зі своєї вулиці. Цього разу майстерня була присвячена Донбасу.

“Один наш учасник – Валерій Пузік – їздив знімати стоматологічну бригаду на фронті. Він сам був добровольцем на війні кілька років назад і почувався досить безпечно, хоч звісно ми хвилювалися. Але це було не найстрашніше. Нашу наймолодшу режисерку звати Руся Амбросімова. Це 14-річна дівчинка з Мар’їнки – фактично, передмістя Донецька. Кожного разу мені страшно вмикати новини і чути про чергові обстріли її рідного міста. При цьому я мегащаслива за Русю, бо це найталановитіша 14-річна дівчинка в Україні і майбутня режисерка, – розповідає продюсерка MyStreetFilms-Рубіж та директорка фестивалю 86 Надія Парфан. – Загалом же наша мета – аби тепер  ці фільми про схід мали змогу побачити самі мешканці Донеччини та Луганщини. Адже тут саме їхні земляки, сусіди, друзі розповідають про рідний регіон, показують рідне середовища своїми очима, руйнують рубежі живими голосами”.

Покази “86: Післямови”​ ​пройдуть у Маріуполі, Краматорську, Слов’янську, Сєвєродонецьку та Рубіжному. У програмі також будуть і відомі “блокбастери” світової документалістики, які в різні роки демонструвалися на фестивалі 86.

Серед них – фільми про Чорнобиль “Чорнобильські бабусі” та “Російський дятел”, стрічка про подорож світом сучасної творчості “Від станції до станції” та фільм, що оспівує юнацькі пригоди сучасної молоді “Усі ці безсонні ночі”.

Фільм “Російський дятел”,​ ​який на​ ​кінофестивалі «Санденс»-2015​ ​здобув​ ​Гран-прі за найкращий закордонний документальний фільм,​ ​особисто приїде презентувати Федір Александрович – головний герой та художник-постановник стрічки. “Такі культурні події необхідні на сході,  адже голодомор, Друга світова війна, Чорнобиль та сучасна війна – це одне ціле, один ланцюг радянського минулого, яким скуті всі ми. І нам потрібна переоцінка цього минулого”, – підсумовує Александрович.

Вхід на всі покази – вільний.

ЧИТАТИ ЩЕ

ТОП-20 найщасливіших країн світу

Щастя може визначатися по-різному в залежності від культури, країни та індивідуальних уподобань. Але деякі держави виділяються завдяки високому рівню благополуччя своїх мешканців. Навіть у північних...

Тривалість життя по країнах: де живуть довше

За останні 20 років з 2000 до 2020 року показник середньої тривалості життя збільшився приблизно на 6,6 років і тепер становить 73,4 роки. 2020 року...

Красуня Джулія Робертс: секрети привабливості актриси

Практично чверть століття популярна актриса Джулія Робертс входить до групи найкрасивіших жінок світу. І не потрібно робити поправку на вік: чарівна красуня, як і раніше,...

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...