Головну нагороду Каннського кінофестивалю цього року отримала стрічка японського режисера Хірокадзу Корееда «Магазинні злодюжки». Таким чином «Золота пальмова гілка» в п’ятий раз в історії відправилася в країну висхідного сонця.

Ця стрічка розповідає про життя бідної сім’ї японського робітника, яка іноді робить дрібні крадіжки в магазинах.

Другий за значимістю приз фестивалю – Гран-прі – дістався американському режисерові Спайку Лі за картину «Чорний клановец», що розповідає про те, як темношкірому поліцейському вдалося потрапити до місцевого осередку «Ку-клукс-клану».

Приз журі отримав фільм «Капернаум» Надін Лабакі, що оповідає про хлопчика з бідної сім’ї, який подав до суду на своїх батьків.

Кращою актрисою Каннського фестивалю визнали Самал Еслямову з Казахстану, яка зіграла головну роль у фільмі росіянина Сергія Дворцевого «Айка». Ця картина розповідає про долю молодої емігрантки з Киргизії, що нелегально живе і працює в Москві.

Кращим актором став італієць Марчелло Фонте, який зіграв у фільмі «Собачник» (Dogman) Маттео Гарроне. Також цю картину раніше нагородили «Золотою пальмовою собакою» за кращу роль пса.

Кращим режисером визнано поляка Павла Павліковського, який зняв фільм «Холодна війна».

Нагород за кращий сценарій удостоєні Аліче Рорвахер («Щасливий Лазар») і Надер Саеівар («Три особи»).

Спеціальна «Золота пальмова гілка» (спецприз), яка вкрай рідко вручається на фестивалі, дісталася 87-річному французькому режисеру Жан-Люку Годару за фільм «Книга образів». Голова журі заявила, що ця нагорода – за «постійне визначення і перевизначення того, чим може бути кіно».

«Золоту камеру» (премія за кращий дебютний повнометражний фільм, представлений в одній з трьох програм фестивалю: основній, «Двотижневик режисерів» або «Тижні критики») отримав фільм «Дівчина» Лукаса Донта з «Особливого погляду». Фільм також був відзначений журі конкурсу, в якому брав участь, і отримав «Квір-пальму» – приз за кращий фільм про проблеми сексуальних меншин.

«Золота пальмова гілка» в короткометражному конкурсі дісталася стрічці «Всі ці створіння» Чарльза Вільямса.

Нагадаємо, що в основному конкурсі брав участь 21 фільм.

У журі, яке судить основний конкурс, увійшли актриса Кейт Бланшетт, режисер Дені Вільньов («Той, що біжить по лезу 2049», «Сікаріо»), актриса Крістен Стюарт («Персональний покупець»), актриса Лея Сейду («Життя Адель»), режисер Андрій Звягінцев («Левіафан», «Нелюбов»), режисер Ава Дювернай («Зморшки часу», «13»), композитор і співачка Хаджу Нін і актор Чанг Чен («Вбивця», «Великий майстер»).

Раніше ми писали про переможців паралельного конкурсу фестивалю «Особливий погляд».